Verslas

2020.05.27 14:08

Patvirtintas šeštasis karantino švelninimo etapas: restoranai dirbs ilgiau, leisti didesni renginiai viduje ir lauke

Jonas Deveikis, LRT.lt 2020.05.27 14:08

Vyriausybė patvirtinto VI–ąjį karantino švelninimo etapą. Naktinių klubų ir barų darbo laikas prailgintas iki 23 val. Renginiuose atvirose erdvėse nuo birželio 1 d. leista lankytis iki 300 žmonių, uždarose patalpose – 100 žmonių.

Trečiadienį Vyriausybė patvirtino jau VI–ąjį karantino švelninimo etapą.

Nuo birželio 1 d.

– Jau nuo birželio 1 dienos kavinėms, naktiniams klubams ir lošimo namams leista dirbti – iki 23 valandos.

Iki šiol darbo laikas buvo ribojamas nuo 8 iki 22 val. Draudimas teikti paslaugas nuo 8 iki 23 val. bus netaikomas kai maistas tiekiamas išsinešti arba pristatomas fiziniams ir juridiniams asmenims kitais būdais. Taip pat, kai viešasis maitinimas organizuojamas atvirose erdvėse bei jei lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų patalpose neteikiama viešojo maitinimo paslauga.

– Viešose vietose leista burtis didesnėms nei 5 asmenų grupėms. Vadinasi, lauke bus galima žaisti krepšinį, futbolą ar kitus žaidimus.

Pritarta palaipsniui didinti kultūros, sporto, pramogų ar kitų renginių žiūrovų skaičių.

– Nuo 2020 m. birželio 1 d. iki 2020 m. birželio 15 d. leidžiami vykdyti kultūros, pramogų, sporto ar kiti renginiai atvirose erdvėse, kai renginyje dalyvauja ne daugiau kaip 300 žiūrovų ir (ar) dalyvių (neįskaičiuojant atlikėjų, organizatorių, trenerių ir aptarnaujančio personalo) ir užtikrinamas ne mažesnis nei 1 m atstumas tarp žiūrovų, išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus.

– Nuo 2020 m. birželio 1 d. iki 2020 m. birželio 15 d. renginiuose, kurie vyks uždarose erdvėse, bus leista lankytis ne daugiau kaip 100 žiūrovų ir (ar) dalyvių (neįskaičiuojant atlikėjų, organizatorių, trenerių ir aptarnaujančio personalo) ir užtikrinamas ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp žiūrovų, išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus, o erdvė, skirta žiūrovams, užpildoma ne daugiau kaip 30 procentų.

– Nuo birželio 1 d. taip pat atveriama siena su Latvija – nebeliks patikros postų.

– Degalinėms iki 2020 m. birželio 10 d. leista prekiauti benzinu, kuriame yra mažiau nei 10 procentų biodegalų, užtikrinant kokybės standarto reikalavimus. Iki šiol tokiu benzinu buvo galima prekiauti nuo karantino pradžios ir 14 kalendorinių dienų pasibaigus karantino laikotarpiui.

Skvernelis neišsiplėtė dėl karantino pratęsimo datos: tiesiog taip nusprendė Vyriausybė

Nuo birželio 16 d.

– Nuo 2020 m. birželio 16 d. lauko renginiuose leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 500 žiūrovų, išlaikant 1 metro atstumą tarp žmonių.

– Nuo 2020 m. birželio 16 d. renginiuose, kurie vyksta uždarose patalpose, leista dalyvauti ne daugiau kaip 150 žiūrovų vis dar išlaikant 2 metrų atstumą tarp asmenų.

Vyriausybė priėmė sprendimą karantiną nuo birželio 1 d. pratęsti iki birželio 16 d. Siekiant suvaldyti COVID–19 plitimą, karantinas Lietuvoje paskelbtas nuo kovo 16 d.