Naujienų srautas

Verslas2020.05.27 13:07

JAV ambasadorius Vokietijoje: Vašingtonas rengiasi įvesti dar daugiau sankcijų dujotiekiui „Nord Stream 2“

ELTA 2020.05.27 13:07

Jungtinės Valstijos rengiasi įvesti dar daugiau sankcijų Rusiją ir Vokietiją sujungsiančiam dujotiekiui „Nord Stream 2“, interviu laikraščiui „Handelsblatt“ sakė JAV ambasadorius Vokietijoje Richardas Grenellis.

Savo postą paliekantis R. Grenellis leidiniui patvirtino, kad su JAV senatoriais ir Atstovų Rūmų nariais yra aptaręs sankcijas „Nord Stream 2“.

„Dar didesnių sankcijų įvedimui pritaria abiejų partijų atstovai“, – teigė jis.

R. Grenellis perspėjo, kad sankcijų įstatymo projektai gali būti priimti itin greitai, ir paragino Vokietijos vyriausybė pakeisti savo poziciją dėl bendradarbiavimo su Rusija.

„Vokietija turi nustoti maitinti pabaisą, tuo pačiu nemokėdama pakankamai NATO“, – „Handelsblatt“ sakė R. Grenellis.

JAV sankcijos „Nord Stream 2“ dujotiekiui buvo įvesto 2019 m. pabaigoje. Dėl sankcijų projekto užbaigimas buvo atidėtas. Anksčiau planuota dujotiekį paleisti šių metų pradžioje.

Vašingtono teigimu, „Nord Stream 2“ padarys ES dar labiau priklausomą nuo rusiškų dujų .Nerimą dėl projekto geopolitinės reikšmės išreiškė ir Ukraina, Baltijos šalys bei Lenkija.

Tiesa, R. Grenellis neatskleidė, kokių sankcijų JAV galėtų imtis.

„Nord Stream 2“ dujotiekio operatoriaus atstovai savo ruožtu teigia, kad JAV sankcijos šiam projektui būtų neteisėtos, nes tai esą būtų diskriminacija „Nord Stream 2“ atžvilgiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi