Verslas

2020.05.27 11:11

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija prašo spartinti skrydžių atnaujinimą

BNS2020.05.27 11:11

Lietuvai vangiai atnaujinant tarptautinius skrydžius, rizikuojama prarasti net ir trumpą turizmo sezoną, o daugiau skrydžių krypčių jau atvėrusios Latvija ir Estija susirinks visus užsienio turistus, teigia Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija.

Asociacija prašo Vyriausybės, Užsienio reikalų ir Susisiekimo ministerijų spartinti tarptautinį susisiekimą. Jos teigimu, ši sąlyga yra būtina sezono metu užtikrinti bent minimalias pajamas šalies turizmo sektoriui ir su juo susijusiems smulkiems verslams.

„Nei vietinis turizmas, nei Baltijos šalių kelionių burbulas vieni patys neišgelbės ant atbrailos stovinčių viešbučių ir daugybės kitų nuo turizmo srautų priklausančių smulkių verslų. Todėl galimybė turėti nors ir labai trumpą vasaros turizmo sezoną yra labai reikalinga, o pagal dabartines sąlygas, tai yra neįmanoma – pirma, nesant skrydžių, nėra fizinės galimybės atvykti į Lietuvą, antra, privalomas karantinas atvykusiems yra netiesioginis atvykstamojo turizmo draudimas“, – pranešime sakė asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Šiuo metu iš Lietuvos leista skraidinti į Taliną, Rygą, Frankfurtą ir Oslą. Asociacijos duomenimis, iš Rygos jau skraidoma į Frankfurtą, Amsterdamą, Vilnių, Taliną, Oslą, Kopenhagą, Helsinkį, Miuncheną, o iš Talino – į Rygą, Amsterdamą, Frankfurtą, Helsinkį, Vilnių, Kopenhagą, Oslą, Kerdlą, Kuresarę. Be to, nuo birželio iš Rygos bus skrendama ir į Hamburgą, Vieną, Diuseldorfą ir Berlynaą, o iš Talino – į Paryžių, Vieną ir Berlyną.

E. Šiškauskienės teigimu, laiku nesusiėmus šios vasaros sezonas gali būti dvigubai skausmingesnis, kai užsienio turistai turės galimybę atrasti kaimynines Baltijos šalis, o ne Lietuvą.

Anot jos, privaloma saviizoliacija atvykusiems iš ES šalių taip pat atbaido turistus, kai tuo metu kitos šalys reikalauja iš keliautojų pažymų apie neigiamą COVID-19 testą.

Premjeras Saulius Skvernelis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga yra sakę, kad pirmieji skrydžiai vyks ten, kur nėra aktyvių viruso židinių.

S. Skvernelis taip pat yra sakęs, kad artimiausiu metu turėtų būti atnaujinti ir LOT skrydžiai į Varšuvą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.