Verslas

2020.05.27 09:16

Daugiau nei 44 proc. mažėjo maitinimo ir gėrimų teikimo įmonių apyvarta

ELTA, LRT.lt 2020.05.27 09:16

Dėl šalyje įvesto karantino balandį mažmeninės prekybos įmonių apyvarta mažėjo 9,3 proc., o maitinimo ir gėrimų teikimo įmonių apyvarta – 44,1 proc., skelbia Statistikos departamentas.

Tuo metu, anot departamento, užsakomasis pardavimas paštu arba internetu padidėjo 29,8 proc. palyginamosiomis kainomis.

Išankstiniais duomenimis, mažmeninės prekybos įmonių apyvarta (be PVM) balandį sudarė 845 mln. eurų to meto kainomis ir, palyginti su kovu, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, palyginamosiomis kainomis sumažėjo 9,3 proc.

Per mėnesį, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, maisto produktais prekiaujančių įmonių apyvarta palyginamosiomis kainomis sumažėjo 7,4 proc., ne maisto prekėmis prekiaujančių –7,8 proc., automobilių degalų mažmeninės prekybos įmonių apyvarta – 15,8 proc.

Maitinimo ir gėrimų teikimo įmonių apyvarta (be PVM) balandį sudarė 21,2 mln. eurų to meto kainomis ir, palyginti su mėnesiu prieš, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, palyginamosiomis kainomis sumažėjo 44,1 proc.

Pasak Statistikos departamento, balandį, palyginti su praėjusių metų balandžiu, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, maitinimo ir gėrimų teikimo įmonių apyvarta palyginamosiomis kainomis sumažėjo 68,4 proc.