Verslas

2020.05.26 23:07

Trumpas dėl Kinijos planų abejoja dėl Honkongo kaip finansų centro ateities

BNS 2020.05.26 23:07

JAV prezidentas Donaldas Trumpas „nepatenkintas“ Kinijos siūlomu nauju saugumo įstatymu Honkongui ir abejoja šios teritorijos kaip pasaulinio finansų centro ateitimi, jei Pekinas eis toliau, antradienį pranešė Baltieji rūmai.

„Sunku suvokti, kaip Honkongas gali išlikti finansiniu centru, jei Kinija paims viršų“, – per spaudos konferenciją teigė Baltųjų rūmų atstovė Kayleigh McEnany, sakydama, kad tokį perspėjimą išsakė pats D. Trumpas.

Pekinas planuoja priimti naują saugumo įstatymą Honkongui, pagal kurį turėtų būti uždrausti „valstybės išdavystė, ardomoji veikla ir kurstymas maištauti“ prieš šalies vyriausybę. Įstatymas buvo pasiūlytas po pernai Honkongą ištisus mėnesius purčiusių didžiulių, dažnai smurtinių protestų, ir po Pekino perspėjimų, kad jis netoleruos kitokios nuomonės.

Daugelis honkongiečių, verslo grupių ir Vakarų valstybių būgštauja, kad šis įstatymas suduos mirtiną smūgį miesto laisvėms. Sekmadienį, nepaisydami dėl koronaviruso pandemijos įvesto masinių susibūrimų draudimo, į Honkongo gatves išėjo tūkstančiai protestuotojų.

Rinkimai, laisva spauda ir kitos laisvės padeda miestą paversti tarptautine finansų sostine, konkuruojančia su Niujorku ir Londonu.