Verslas

2020.05.26 16:07

„Grigeo Klaipėda“ apskundė prokurorų sprendimus

Paulius Viluckas, BNS 2020.05.26 16:07

Kuršių marias nevalytomis atliekomis teršusi kartono gamybos įmonė „Grigeo Klaipėda“ teismui apskundė Klaipėdos prokurorų ir teismo sprendimus, kuriais bendrovei buvo neleista rekonstruoti jai priklausančių Dumpių valymo įrenginių bei apribota jų veikla.

„Grigeo Klaipėda“ BNS nurodė, kad Klaipėdos apygardos teismui apskundė Klaipėdos apylinkės prokuratūros nutarimo neleisti bendrovei vykdyti statybos darbus bei gegužės viduryje priimtą Klaipėdos apylinkės teismo nutartį, kuria draudžiama valyti nuotekas Dumpiuose.

„Grigeo Klaipėdos“ vadovas Tomas Eikinas sako, kad skundžiami sprendimai neleidžia įmonei atlikti pirminio nuotekų valymo, dėl to ji negali su „Klaipėdos vandeniu“ pasirašyti ilgalaikės sutarties ir atnaujinti fabriko veiklos.

„Klaipėdos vandens“ įrenginiai nėra techniškai pritaikyti išvalyti gamybines „Grigeo Klaipėdos“ nuotekas, tad ieškome alternatyvių ir abiem pusėms priimtinų sprendimų, kaip galėtume palengvinti „Klaipėdos vandens“ įrenginiams tenkantį darbą“, – pranešime sakė T. Eikinas.

Įmonės veikla sustabdyta gegužės viduryje, „Klaipėdos vandeniui“ atsisakius toliau priimti įmonės gamybines nuotekas.

Anot T. Eikino, panaikinus turto areštą ir leidus Dumpiuose atlikti pirminį nuotekų valymą, „Grigeo Klaipėdos“ galėtų vėl veikti.

„Klaipėdos vanduo“ gegužę pranešė, kad nuo mėnesio vidurio nebepriims gamybinių „Grigeo Klaipėdos“ nuotekų, nes pastarosios bendrovės teršalai privertė valymo įrenginius dirbti beveik maksimaliais pajėgumais.

„Klaipėdos vandens“ vadovas Benitas Jonikas tuomet BNS aiškino, kad norint su „Grigeo Klaipėda“ sudaryti ilgalaikę sutartį, bendrovė turi pati atlikti pirminį nuotekų valymą, tačiau to padaryti negali, nes jos įrenginius Dumpiuose yra areštavę prokurorai.

Be to, „Klaipėdos vandens“ vadovas tuomet sakė, kad „Grigeo Klaipėda“ neįvykdė ir kitų sąlygų, tuo metu T. Eikinas BNS tvirtino, jog „Klaipėdos vanduo“ nesugeba aiškiai suformuluoti savo reikalavimų.

„Grigeo Klaipėda“ šį mėnesį Klaipėdos prokurorų prašė leisti naudoti valymo įrenginius Dumpiuose ir atlikti statybos darbus, tačiau prokurorai prašymą atmetė, nes įrenginiai ir trasos yra traktuojami kaip ikiteisminiam tyrimui reikšmingi objektai.

Prokurorai turtą Dumpiuose areštavo sausį, paaiškėjus, kad „Grigeo Klaipėda“ teršė Kuršių marias.

Savo ruožtu „Grigeo Klaipėda“ tikisi, kad fabriko darbą bus galima atnaujinti birželio pradžioje, pasirašius naują trumpalaikę sutartį su „Klaipėdos vandeniu“, tačiau B. Jonikas pabrėžė, kad prieš sudarant naują sutartį, „Grigeo Klaipėda“ turės įvykdyti kai kuras sąlygas – įrengti mėginių semtuvus ir sumažinti taršą.