Verslas

2020.05.26 10:29

Savickas: prašymų subsidijoms dėl prastovų skaičius pradėjo mažėti

Praėjusią savaitę sumažėjo prašymų skirti subsidijas už prastovas skaičius, sako Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas.

„Kalbant apie antrą plano tikslą, susijusį su darbo vietų išsaugojimu, gyventojų pajamomis, matome, kad išmokėjimai jau siekia daugiau nei 200 mln. eurų iš 500 mln. eurų, kurie skirti šiam tikslui, o prašymų subsidijoms dėl prastovų kompensavimo skaičius pradėjo mažėti. Prašymų skaičius praėjusią savaitę buvo 17 proc. mažesnis“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė L. Savickas.

Šapoka apie Nausėdos siūlymą keisti NPD ir GPM: vertinu atsargiai – nes tai tikrai ne apie solidarumą

Kalbant apie verslo likvidumą, didžiausia priemonė, jo teigimu, išlieka mokesčių atidėjimas.

„Jau artėjame prie 400 mln. eurų atidėtų mokesčių“, – sakė L. Savickas.

Tuo metu situacija darbo rinkoje, pasak L. Savicko, išlieka stabili ir jau pradedami matyti karantino atpalaidavimo efektai.

„Praėjusią savaitę įdarbintų asmenų skaičius išliko didesnis nei atleistų asmenų. Taip pat svarbu, kad kaip ir (ankstesnę – ELTA) savaitę ši tendencija matoma visuose ekonominės veiklos sektoriuose ir augimas viršija daugiau nei 1 proc. labiausiai nukentėjusiuose sektoriuose, tokiuose kaip apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų veiklos, administracinės ir aptarnavimo veiklos“, – sakė Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas.

„Kalbant apie darbuotojų paiešką, privačiuose portaluose darbo skelbimų skaičius toliau auga. Išaugo 5 proc. punktais, palyginti su savaite prieš tai, tačiau ir toliau išlieka beveik 30 proc. žemesnis nei atitinkamą savaitę prieš metus“, – kalbėjo L. Savickas.

Jo teigimu, praėjusią savaitę galiojančių nedarbingumo pažymėjimų skaičius sumažėjo 7 proc., o dėl epideminės situacijos išduotų nedarbingumo pažymėjimų skaičius sumažėjo 10 proc. punktų.