Verslas

2020.05.26 09:49

Nuo birželio siūloma leisti telktis didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, rengti renginius viduje iki 100 asmenų

LRT.lt 2020.05.26 09:49

Kaip antradienį savo feisbuko paskyroje pranešė premjeras Saulius Skvernelis, pirmadienį Vyriausybės COVID-19 posėdžio metu aptarta, kokių karantino ribojimų būtų galima atsisakyti nuo birželio 1 dienos.

„Nuo birželio pradžios siūloma atsisakyti apribojimo, kuris nustato, jog viešose vietose gali burtis ne didesnės kaip 5 asmenų grupės. Be viso kito tai reiškia, kad bus galima žaisti gatvės krepšinį, futbolą ir kitus „kontaktinius“ žaidimus.

Sporto renginiams nustatomos tokios pat sąlygos, kaip ir kitiems renginiams. Atvirose erdvėse jie galės vykti, kai susirinks ne daugiau nei 300 žiūrovų ir dalyvių, bus užtikrinamas bent metro atstumas tarp žiūrovų. Uždarose erdvėse – ne daugiau kaip 100 žiūrovų ir dalyvių, užtikrinamas 2 metrų atstumas tarp žiūrovų“, – teigia jis.

Pasak premjero, jei epidemiologinė situacija neblogės, skaičius planuojame palaipsniui didinti.

„Preliminariai nuo birželio 15 dienos dalyvių ir žiūrovų skaičius atvirose erdvėse galėtų didėti iki 500, uždarose – iki 150-ies.Nuo birželio pradžios pilnai atveriama siena su Latvija. Laisvas judėjimas, nebelieka jokių postų ir patikrinimų.

Saulius Skvernelis: pratęsti karantiną siūloma iki birželio pabaigos

Atsižvelgus į verslo asociacijų prašymą restoranų, kavinių, kitų maitinimo įstaigų, taip pat naktinių klubų veiklą planuojama ilginti iki 23 valandos“, – supažindina jis.

S. Skvernelis taip pat primena, kad viešose vietose kaukių dėvėti nebeprivaloma, kaip ir valgant bei geriant viešojo maitinimo įstaigose, sportuojant, lankantis baseinuose ar pirtyse.

„Tačiau kaukes vis dar reikia dėvėti ten, kur susirenka daug žmonių, kur jie užtrunka ilgesnį laiką, kur neįmanoma užtikrinti saugių atstumų, o tai reiškia padidintą epidemiologinę riziką. Šios vietos – tai turgavietės ir kitos viešos prekybos vietos, vieši renginiai, ekskursijos, viešojo transporto įlaipinimo vietos, taip pat ir pats viešasis transportas“, – pabrėžia jis.