Verslas

2020.05.25 08:39

SBA baldų įmonės atnaujino darbus visu pajėgumu

BNS 2020.05.25 08:39

Nuo kovo pabaigos su apribojimais dirbusios koncerno SBA baldų įmonės pirmadienį atnaujino gamybą visu pajėgumu. SBA teigimu, kai kurių fabrikų veiklos apimtys jau pasiekė iki pandemijos buvusį lygį.

SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius sako, kad darbas visu pajėgumu atnaujintas dviem savaitėmis anksčiau nei planuota, nes gerėja koronaviruso pandemijos rodikliai, Azijoje ir Europoje atsigauna eksporto rinkos. Tačiau jis pripažįsta, jog pastarieji du mėnesiai paveiks visų metų baldų sektoriaus rezultatus.

„Pastarieji du mėnesiai paveiks visų metų baldų sektoriaus rezultatus, tačiau antroji metų pusė prognozuojama nuosaikiai optimistinė. Situacija iš esmės priklausys nuo to, kaip toliau bus kontroliuojama pandemija, ar bus išvengta naujų protrūkių bei su tuo susijusių apribojimų“, – teigė E. Valentinavičius.

Į įprastą darbo ritmą nuo pirmadienio grįžo „Klaipėdos baldai“ bei „Visagino linija“. Šilutėje veikiantys „Šilutės baldai“ ir „Germanika“ nepertraukiamai pradėjo dirbti praėjusią savaitę, o minkštų baldų gamintojas „Kauno baldai“ gamybą atnaujino gegužės pradžioje. Iš viso iš prastovų grįžo daugiau nei 3 tūkst. SBA baldų sektoriaus darbuotojų.

Užpildžius sandėlius didžioji dalis SBA baldų sektoriaus įmonių gamybą buvo sustabdžiusios kovo pabaigoje ir į darbą grįždavo protarpiais.