Verslas

2015.10.30 08:38

EK pareigūnas: iki šių metų pabaigos Graikijos laukia „sudėtingi“ sprendimai

ELTA2015.10.30 08:38

Už ekonomikos ir finansų reikalus, mokesčius ir muitus atsakingas Europos Komisijos (EK) narys Pierre Moscovici įspėjo, kad Graikijai teks susidurti su „sudėtingais“ sprendimais dar iki šių metų pabaigos. Atėnai sunkiai vykdo griežtas trečiosios finansinės paramos sąlygas. Apie tai praneša „EUbusiness“.

„Nuo liepos dirbome pasitikėdami vieni kitais, jautėme bendradarbiavimo dvasią, kokios tarp Graikijos vyriausybės ir Europos institucijų nebuvo nuo pat krizės pradžios“, – kalbėjo P. Moscovici, duodamas interviu naujienų agentūrai AFP, likus vos kelioms dienoms iki vizito į Atėnus.

„Tai nereiškia, kad viskas lengva. Kyla sudėtingų situacijų, iššūkių ir teks priimti sunkių sprendimų dar iki metų pabaigos“, – teigė jis, kalbėdamas Europos Komisijos būstinėje Briuselyje.

Graikija dar liepą susitarė dėl trejų metų trukmės 86 mlrd. eurų finansinės paramos. Ši pagalba laikoma jau trečiąja nuo 2010-ųjų. Ji padėjo Atėnams išvengti atsiskyrimo nuo euro zonos, tačiau buvo suteikta griežtomis sąlygomis.

Pirmąsias paramos lėšas – 13 mlrd. eurų – Graikija gavo rugpjūtį ir jomis sumokėjo skolas Europos centriniam bankui (ECB) bei Tarptautiniam valiutos fondui (TVF).

Dabar šalis laukia 2 mlrd. eurų paramos paketo, kurį norėdama gauti turi įvykdyti dar vieną šūsnį griežtų ekonominių reformų, pavyzdžiui, apkarpyti pensijas.

P. Moscovici ragina paspartinti reformų vykdymą.

„Turime atvirai kalbėti apie didžiąsias kylančias problemas bei iki Kalėdų dar kilsiančius rimtus klausimus“, – pabrėžė jis.