Verslas

2020.05.22 14:51

Skvernelis pavedė ministerijai išnagrinėti stadiono poreikį Vilniuje

BNS2020.05.22 14:51

Premjeras Saulius Skvernelis pavedė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai išnagrinėti futbolo sporto plėtrai reikalingos infrastruktūros poreikį Vilniuje ir iki gegužės 26 dienos pateikti Vyriausybės kanceliarijai galimas jos vystymo alternatyvas, penktadienį pranešė Vyriausybė.

„Kaip jau sakėme ne kartą, Vyriausybės nutarimas dėl įsipareigojimo dalyvauti projekte niekada nebuvo keičiamas. Nesikeitė tiek Vyriausybės pozicija, tiek finansinių įsipareigojimų dalis. Todėl Vyriausybė imasi iniciatyvos plėtoti futbolo sporto infrastruktūrą sostinėje“, – sako Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas.

Anot Vyriausybės pranešimo, tai padaryta atsižvelgiant į tai, kad Viešųjų pirkimų tarnyba įpareigojo nutraukti nacionalinio stadiono koncesijos konkursą, ir į priimtą Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą.

Vicekancleris pabrėžė, kad Vyriausybė nuosekliai laikėsi ir laikosi savo pažadų bei įsipareigojimų dėl Šeškinės daugiafunkcio komplekso, vadinamojo nacionalinio stadiono, projekto.

Prezidentas Gitanas Nausėda savo ruožtu penktadienį teigė palaikantis nacionalinio stadiono Vilniuje idėją ir pakvietė sostinės savivaldybę su Vyriausybe sutarti dėl konkretaus bei skaidraus projekto.

Anot prezidentūros, G. Nausėdos manymu, lėšų stadionui būtų galima rasti iš Vyriausybės ekonomikos skatinimo plano.

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) trečiadienį įpareigojo savivaldybę nutraukti koncesijos konkursą taip užkirsdama kelią pasirašyti 156 mln. eurų stadiono koncesijos ir statybų sutartį su potencialiais statytojais „Axis industries“ ir finansuotojais „BaltCap“.

Tarnybos teigimu, sutartimi turėjo būti išskaidytos valstybės ir savivaldybės rizikos, tačiau pakeitus projekto finansavimo modelį, visa rizika teko joms, o ne koncesininkui.

Stabdyti sutartį VPT ėmėsi po to, kai į ją kreipėsi Generalinė prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba, siekdamos išsiaiškinti, ar koncesijos vertės padidėjimas po derybų yra pagrįstas ir teisėtas.

Sostinės meras Remigijus Šimašius sakė, kad savivaldybė skųs VPT sprendimą ir pareiškė, kad nacionalinio stadiono projektą „nužudė „valstiečiai“, pasinaudoję be vadovo likusia tarnyba.

Premjeras Saulius Skvernelis tokius mero pareiškimus pavadino „neadekvačiais“ ir svarstė, kad nacionalinį stadioną turėtų statyti valstybė, jeigu savivaldybė to nesugeba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.