Naujienų srautas

Verslas2020.05.22 12:59

Papasakojo apie sprogimą granulių gamykloje Klaipėdoje: incidento metu išbėgo 700 laipsnių karščio alyva

atnaujinta 15:13

Penktadienį sutrikus technologiniams procesams įvyko sprogimas „Orion Global Pet“ gamykloje Klaipėdoje, ugniagesiai gesina po sprogimo kilusį gaisrą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Laura Valauskienė BNS pranešė, kad sprogimas įvyko 12.38 val.

Pasak jos, gaisrą gesina penkios ugniagesių autocisternos, dvejos autokopėčios. Įvykio vietoje dirba štabo automobilis.

Iš gamyklos jau anksčiau buvo evakuoti žmonės, teritorija buvo atitverta, imtasi kitų prevencinių priemonių.

Bendrojo pagalbos centro duomenimis, apie 10.50 val. buvo gautas pranešimas, kad dėl sutrikusių technologinių procesų Metalo g. 16 esančioje PET granulių gamykloje gali kilti gaisras.

Komentuodama situaciją įmonė nurodė, kad dėl incidento žmonių sveikatai pakenkimų nenustatyta, o teritorijoje buvę neoperatyvinės srities darbuotojai evakuavosi pagal įmonės avarijų likvidavimo planą.

Nutraukus biokuro padavimą ir deginimą bei vėstant katilinės įrenginiams, apie 12:38 val., užfiksuotas lokalus sprogimas katilinėje. Pirminiais duomenis, sprogti galėjo vienas katilinės filtrų.

Kompanijos gamybinė veikla tęsiama be pertrūkio. Pastebėjus incidentą, biokuro katilas buvo iš karto išjungtas, o energijos gamyba įmonės reikmėms iš biokuro buvo laikinai perjungta į gamtines dujas.

„Orion Global PET“ aiškinasi įvykio aplinkybes ir kol kas neprognozuoja, kada bus atkurta biokuro katilo veikla.

Incidento metu išbėgo 700 laipsnių karščio alyva

„Atvykus pamatėme, kad iš biokuro katilinės rūksta dūmai, po kelių akimirkų įvyko nedidelis sprogimas, kurio metu išsilankstė technologiniai vamzdžiai katilinėje. Pačios katilinės konstrukcijos neįtrūko.

Žinios. Granulių gamykloje Klaipėdoje – sprogimas

Paaiškėjo, kad įvykus technologinio proceso gedimui išbėgo alyva, kuri yra labai stipriai įkaitusi, pradėjo rūkti dūmai. Atviro degimo kol kas nėra, tačiau kyla pavojus, kad gali įvykti sprogimas“, – LRT TELEVIZIJAI sake Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Marius Garbenis.

Jo teigimu, pajėgos pasirengusios likviduoti šį incidentą.

„Įmonės vadovybė bando technologiškai ataušinti alyvą ją drenuodami, tad kol ji visiškai neatauš, kyla grėsmė. Klaipėdos ugniagesiai gelbėtojai yra pasiruošę“, – aiškina jis.

Anot M. Garbenio, paskutinio matavimo metu alyva buvo įkaitusi iki daugiau nei 700 laipsnių.

„Buvo aktyvuota gyventojų perspėjimo sistema, Klaipėdos gyventojai yra informuoti, kad galimas tam tikras nuotėkis galimai pavojingų medžiagų. Perspėta užsidaryti langus, liktų viduje“, – teigia jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi