Verslas

2015.10.29 19:17

Kiaulių augintojams bus skirta 400 tūkst. eurų paramos

BNS 2015.10.29 19:17

Kiaulių augintojams, nukentėjusiems nuo afrikinio kiaulių maro, iš neseniai Lietuvai skirtos 12,63 mln. eurų Europos Sąjungos paramos bus skirta 400 tūkst. eurų. Likę pinigai atiteks pieno gamintojams, nukentėjusiems nuo Rusijos embargo bei smukusių supirkimo kainų.

Žemės ūkio ministerija pranešė, kad parama bus skiriama tiems kiaulių augintojams, kurių fermos yra griežčiausiai kontroliuojamoje trečiojoje zonoje. Jiems bus kompensuojami dėl kainų skirtumo patirti nuostoliai.

Valstybė iš biudžeto kiaulių ir karvių augintojams gali skirti dar 12,63 mln. eurų paramos. Žemės ūkio ministerija BNS informavo, kad, kol Vyriausybė neapsisprendė dėl paramos, neaišku, kiek papildomai pinigų atitektų kiaulininkystei.

Ministerijos pranešime nurodoma, kad tiek ES, tiek ir nacionalinė parama turės būti skirstoma pagal tuos pačius kriterijus.

Ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Rimantas Krasuckis sako, kad Europos Komisijos nuomone, jeigu ES dalis bus paskirstyta pagal vienus kriterijus, o nacionalinė – pagal kitus, tai pastaroji gali būti laikoma neleistina valstybės pagalba, ir šaliai narei gresia sankcijos.

Ministerija pieno gamintojams paramą nusprendė išmokėti pagal parduoto pieno kiekį, nors kooperatyvų atstovai siūlė 10 proc. paramos išmokėti jiems didesnes kompensacijas.