Verslas

2020.05.21 12:57

Šimašiaus kaltinimus premjeras vadina keistais bei apgailėtinais: nemano, kad Vilnius galėtų pastatyti stadioną

Karbauskis atkerta Šimašiui: Vilniaus tragedija yra liberalai
Jonas Deveikis, Ignas Jačauskas, BNS, LRT.lt2020.05.21 12:57

Vilniaus miesto merui pranešus, kad Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) anuliuoja koncesijos sutartį dėl nacionalinio stadiono statybų bei dėl to apkaltinus „valstiečius“, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad tai bandymas nuslėpti Vilniaus miesto savivaldybės negebėjimą vykdyti projektų, o mero pareiškimus vadina „neadekvačiais“.

„Matėme nuskambėjusius Vilniaus mero, net nežinau, kaip įvardyti švelniuoju būdu, pareiškimus, neadekvačius pareiškimus, dėl Viešųjų pirkimų tarnybos sprendimų, kuri nėra pavaldi Vyriausybei ir niekada nebuvo“, – Seime sakė S. Skvernelis.

Anot jo, tokie Vilniaus miesto mero pareiškimai rodo jo rinkiminės kampanijos pradžią.

„Vėlgi, bandyti daryti dabar savo, vėlgi... Seimo rinkimų rudens kampanijos metu tokius pareiškimus, tai yra labai keista ir apgailėtina“, – pridūrė jis.

Premjeras aiškina, kad Vyriausybė savo įsipareigojimus, kurie yra numatyti nacionalinio stadiono projektui, numačiusi vykdyti ir skirti 56 mln. eurų. Tačiau premjeras nemano, kad Vilniaus miesto savivaldybė yra pajėgi suorganizuoti stadiono statybą, todėl šiuos darbus siūlo perleisti ministerijai.

„Vertinat šio stadiono epopėją ir norą savo negebėjimą pridengti kitų klaidomis... Tai ko gero reikalinga priimti sprendimus, pavesti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai kartu su Futbolo federacija padaryti šį projektą valstybės investiciniu projektu ir pastatyti Vilniuje futbolo stadioną jei to nesugeba padaryti savivaldybė“, – pabrėžė S. Skvernelis.

Karbauskis atkerta Šimašiui: Vilniaus tragedija yra liberalai

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis nebuvo linkęs sutikti su Vilniaus mero priekaištais, kad dėl nutraukto nacionalinio stadiono konkurso, dalis kaltės krinta ant „valstiečių“. Pasak politiko, pačiam sostinės vadovui reikėtų įvertinti, kodėl projektai nėra įgyvendinami.

„Toks vadovavimas Vilniaus miestui tikriausiai nužudys ne Vilniaus stadioną, o Vilniaus miestą. Jeigu pažiūrėtume, kokie kiti, net ir maži provincijos miestai, šiandien vykdo projektų ir kiek yra skiriam pinigų. Ir pažiūrėkime, kiek tai vyksta Vilnius, o čia nevyksta ne dėl to, kad niekas nenori skirti pinigų, o todėl, kad nėra tų projektų. Nesugebama valdyti miesto. Ir tai yra pagrindinė problema“, – sakė „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

Pasak politiko, apie nacionalinį stadioną sostinėje mažiausiai turėtų šnekėti Vilniaus meras R. Šimašius, kuris, anot R. Karbauskio, sugebėjo padaryti taip, kad to stadiono Lietuvoje vis dar nėra.

„Nereikia kaltinti „valstiečių“. Mes atėjome į valdžią, o tie griuvėsiai, kiek jie metų stovėjo. Čia ne tuo adresatu (kaltinimai-LRT.lt). Žmogus, matyt, nebesupranta, kaip paaiškinti miestui, kodėl taip yra ir pradeda kaltinti tuos, kurie niekuo dėti su tuo stadionu“, – Seime į R. Šimašiaus priekaištus atsakė R. Karbauskis.

R. Karbauskis atmetė mero kaltinimus, neva šiuo metu nėra nuolatinio ir stipraus institucijos vadovo ir pareiškė, kad paties Vilniaus mero vadovaujama valdžia sostinėje tvarkosi itin prastai.

„Aš kaip suprantu, kiekviena institucija vadovaujasi įstatymais ir sveika logika. Šioje vietoje, aš dar kartą pakartosiu, Vilniaus tvarkymasis yra toks tragiškas, kad net maži miestai pradeda veržtis į priekį, lyginant investicijų prasme su Vilniumi. Čia ne vieno stadiono klausimas, čia visa Vilniaus tragedija. Vilniaus tragedija yra liberalai“, – skambia fraze savo komentarą užbaigė R. Karbauskis.

Šimašius: Vilnius svarstys galimybę statyti tik stadioną, be kitų objektų

Vilniaus savivaldybė, kuriai nurodyta nutraukti nacionalinio stadiono statybos koncesijos konkursą, svarstys galimybę statyti tik stadioną, be kitų objektų, taip pat vertins ir kitas galimas jo statybos vietas, sako sostinės meras Remigijus Šimašius.

Tai R. Šimašius pareiškė po Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) įpareigojimo sostinei nutraukti komplekso koncesijos konkursą, taip užkertant kelią pasirašyti 156 mln. eurų vertės statybų ir koncesijos sutartį su „Axis industries“.

„Nagrinėjamės kitas galimybes, kaip turėti galbūt ne visą daugiafunkcį kompleksą. Nes ten buvo net keliolika sporto objektų, kur vienu metu beveik 2 tūkst. žmonių, ypač vaikų, galėtų sportuoti. Galbūt tik stadioną toje ar kitoje vietoje“, – spaudos konferencijoje sakė R. Šimašius.

Anot jo, dabartinė stadiono vieta ant Šeškinės kalno yra viena iš galimų.

Meras tvirtino, kad svarstoma skųsti VPT sprendimą, bet teismuose procesai, anot jo, trunka ilgai ir „akivaizdu, kad šito projekto gyvybingumui vargu ar gali padėti“.

Taip pat savivaldybė svarstys galimybę reikalauti atlyginti nuostolius – jie, pasak administracijos direktoriaus Povilo Poderskio, įvertinus nuo 2013-ųjų padarytus darbus, galėtų siekti „ir pusę milijono eurų“.

Anot R. Šimašiaus, apsisprendus statyti stadioną, greičiausiai būtų skelbiamas ne koncesijos, o viešųjų pirkimų konkursas, taip pat būtų rengiamas naujas projektas.

Nepalankų VPT sprendimą bei ankstesnius Vyriausybės sprendimus atimti europinį finansavimą projektui jis vadina „darniai sustyguotą ataka“, kurią vykdo Sauliaus Skvernelio Vyriausybė ir valdantieji „valstiečiai“.

„Projektas, galima konstatuoti, yra nužudytas, dirbtiniai plaučių ventiliavimo aparatai atjungti. Galbūt dar galima ką padaryti, bet čia, turbūt, labai labai reikėtų stengtis ir reikėtų neįtikėtinos sėkmės, kad taip įvyktų“, – sakė R. Šimašius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.