Verslas

2015.10.29 10:51

FNTT išaiškino verslininką, biokuru prekiavusį šešėlinėje rinkoje

ELTA 2015.10.29 10:51

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių apygardos valdyba turi duomenų, kad Radviliškyje įsikūrusios ir biokuru prekiaujančios bendrovės vadovas šešėlinėje rinkoje pardavė kuro ir neteisėtai gavo daugiau nei 130 tūkst. eurų pajamų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Šiaurių apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

FNTT pareigūnai nustatė, kad didmenine ir mažmenine malkų, granulių, anglies ir gabalinių durpių prekyba užsiimančios bendrovės vadovas pardavė 1 500 tonų biokuro. Daliai pirkėjų buvo išrašyti pardavimo dokumentai, o pirkėjams, įsigijusiems malkas ir durpes, nebuvo išrašyti jokie apskaitos dokumentai. Išaiškinta, kad per keturis šešėlinės veiklos mėnesius Radviliškio bendrovei vadovavęs direktorius į apskaitą neįtraukė daugiau nei 130 tūkst. eurų gautų pajamų. Paskaičiuota, kad neįtraukus į biokuru prekiaujančios bendrovės buhalterinę apskaitą gautų pajamų, buvo išvengta sumokėti daugiau nei 23 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio.

Ikiteisminio tyrimo metu bendrovės vadovas, įtariamas apgaulingu apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų pateikimu mokesčių administratoriui, atlygino tūkstantinę valstybei padarytą žalą.

Baudžiamoji byla perduota Radviliškio rajono apylinkės teismui.