Naujienų srautas

Verslas2020.05.20 22:36

Lietuviai traukia į Jūrmalą: vietiniai tikisi, kad vasarą jų atvyks dar daugiau

Atsinaujinus galimybei keliauti tarp Baltijos valstybių, Latvijos kurortų viešbučius ir restoranus gelbsti pamažu grįžtantys ir lankytojai iš Lietuvos. Tačiau jų situacija išlieka sudėtinga, o visos viltys – vasarą, nes atvykstantys pirmieji poilsiautojai pripažįsta, kad atostogų planai sujaukti, todėl daugelis ketina atostogauti Baltijos šalyse. Apie tai – specialus LRT TELEVIZIJOS reportažas iš Latvijos.

Perspėjimai dėl koronaviruso populiariausiame Latvijos kurorte Jūrmaloje išlieka. Ir nors Baltijos valstybės pirmosios Europos Sąjungoje atvėrė tarpusavio sienas, kurortas lieka apytuštis, o vietiniai poilsiautojų laukia kaip oro

Lietuvė Diana Macepurienė drabužiais populiariausioje Jūrmalos gatvėje prekiauja 8 metus. Nors Latvijos valdžia per karantiną drabužių parduotuvėms užsidaryti neliepė, padėties tai nepagerino. Parduotuvė vis tiek buvo nutraukusi veiklą visam mėnesiui.

Panorama. Nors ir ketinama atverti kultūros erdves, Vyriausybė sako, kad viskas priklausys nuo viruso plitimo

Baltijos valstybėms atvėrus tarpusavio sienas, nuotaika gerėja pamažu.

„Jau matau lietuvių yra atvažiavusių, nors penktadienis buvo pirma diena. Kada sienos atidarytos, lietuviai aktyvūs“, – sako Diana.

Moteris sako, kad pernai gegužę poilsiautojų buvo daugiau.

„Nėra ko lyginti, žinokite. Pernai gegužės mėnesį jau tikrai turistų buvo daug. Ir matot, gatvė tikrai tuščia. Jaučiasi labai, žinokit. Liūdnoka, bet tikimės, kad kažkaip išgyvensime“, – sako D. Macepurienė.

Dauguma Jūrmalos viešbučių per karantiną uždaryti, dabar jie vėl atveria duris. Paprastai bent penktadalis jų svečių - Iš Lietuvos ir Estijos.

Atvertos sienos – nauja viltis ir vietos restoranams.

„Iškart pajutome, kad mūsų kaimynai iš Lietuvos vėl atvažiuoja į svečius. Pernai 40-45 procentai mūsų lankytojų buvo iš Lietuvos“, – sako vieno iš Jūrmalos restoranų darbuotojas.

Vieni pirmųjų lietuvių, atvykusių į Latviją atsivėrus sienoms, sako, kad į akis krinta skirtumai.

„Vaikščiojom po parduotuves, tai žmonės be kaukių. Laisvesnis karantinas Latvijoje negu pas mus”, – sako Jūrmaloje sutiktas lietuvis

LRT užsakyta apklausa rodo, kad beveik pusė Lietuvos gyventojų šiemet nė neplanuoja atostogauti, o 43 procentai atostogas numato Baltijos šalyse.

Ir į Jūrmalą atvykusieji sako: vasarą rinksis vieną iš trijų Baltijos valstybių, nors to neplanavo.

Vietos verslas tikisi, kad karantino nuostolius vasarą kompensuos Baltijos turizmo atgimimas. Dauguma į Jūrmalą iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos atvykusių poilsiautojų pripažįsta, kad karantinas šios vasaros planus visiškai sugriovė. Viduržemio ar Juodosios jūros vandenį teks iškeisti į bent jau kol kas tikrai šaltą Baltijos jūrą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi