Verslas

2015.10.29 09:36

Lietuvos kurortus šiemet gelbėjo vietiniai

BNS 2015.10.29 09:36

Sumažėjęs turistų iš Rusijos skaičius šiemet daugiausia rūpesčių pridarė Druskininkų ir pajūrio kurortų verslininkams. Didžiuosiuose miestuose praradimus visiškai kompensavo gerokai išaugęs svečių iš Vakarų ir Skandinavijos šalių skaičius, rašo „Verslo žinios“.

„Manome, kad padėtis gali pasikeisti ir rusai grįš. Vis dėlto daugiausia dėmesio skiriame konferenciniam turizmui skatinti, orientuojamės į Skandinavijos šalių gyventojus, kurie noriai vyksta į Lietuvą, yra gana turtingi ir gali bent iš dalies pakeisti rusus“, – sakė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Vilniuje apgyvendintų turistų skaičius pirmąjį šių metų pusmetį padidėjo 11,7 tūkst., o Druskininkuose jų sumažėjo 6,3 tūkst., Palangoje – 3,2 tūkst., Klaipėdoje – 2,7 tūkst.

Šalies kurortų apgyvendinimo įstaigų klientų iš užsienio sumažėjimą kompensavo vietos turistai. Pirmąjį šių metų pusmetį apgyvendinimo įstaigose apsistojusių turistų Druskininkų savivaldybėje buvo 11,8 tūkst., Palangos miesto savivaldybėje – 9,7 tūkst., Trakų rajono savivaldybėje – 9,5 tūkst. daugiau nei prieš metus.