Naujienų srautas

Verslas2020.05.20 14:42

Vienu žingsniu arčiau: ministrų kabinetas pritarė – birželį jau galėtų vykti 300 žmonių suburiantys renginiai

Skvernelis: ribojimai galioja ir maldos namams; atnaujinta 16.03

Vyriausybė trečiadienį pasitarime sutiko preliminariai siūloma dalyvių masiniuose renginiuose skaičiui. Jeigu tam bus pritarta ir Vyriausybės posėdyje, jau birželio pirmosiomis dienos masiniuose renginiuose atviroje erdvėje galėtų dalyvauti iki 300 žmonių.

Kaip per Vyriausybės pasitarimą pabrėžė kultūros ministras Mindaugas Kviestauskas, tokią tvarką itin svarbu priimti, nes ši informacija būtina renginių organizatoriams, kurie jau dabar nori planuoti ateities renginius.

Vis dėlto ministras pabrėžė, kad vasarą nebus galimi jokie renginiai, kuriuose dalyvaus daugiau nei 900 žmonių.

„Didesni nei 900 dalyvių renginiai iki rugpjūčio 31 d. neplanuojami. Keičiantis epidemiologinei situacijai planas gali būti tikslinamas arba atšaukiamas“, – teigė M. Kvietkauskas.

Informacija apie ribojimų renginiams švelninimus trečiadienį pasidalino ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Atsižvelgus į klasikinio ir šiuolaikinio scenos meno organizacijų siūlymus, nuo birželio 1 dienos bus galima vykdyti renginius su 300 dalyvių, nuo birželio 16 – 500, nuo liepos 1 – 700, nuo liepos 16 dienos – 900 dalyvių.

Uždarose erdvės, akivaizdu, pavojus kur kas didesnis. Preliminariai sutarta, kad nuo birželio 1 dienos bus galima vykdyti renginius su 100 dalyvių, nuo birželio 16 – 150, nuo liepos 1 – 200, nuo liepos 16 – 250, nuo rugpjūčio 1 – 300, nuo rugpjūčio 16 – 350 dalyvių“, – rašė S. Skvernelis.

Kitas Vyriausybės posėdis numatytas kitą trečiadienį.

Premjeras užtikrino: leidimas įsigalios birželio 1 d.

Per spaudos konferenciją po Vyriausybės posėdžio ir pasitarimas paklaustas apie tai, kodėl nutarimai dėl karantino švelninimo buvo nukelti, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad karantiną svarstoma pratęsti, todėl, tikėtina, bus išleista nauja redakcija. O iki šiol galioję sušvelninimai lieka galioti.

„Visi tie palengvinimai, kurie galioja, galioja ir toliau. Nauji atsiras ir po dviejų savaičių. Jeigu bus reikalingi, vieni ar kiti sprendimai galbūt bus priimti ir kitą savaitę. Šiandien pasitarėme ir priėmėme protokolinį sprendimą, tiesiog informuojant mūsų teatrų, koncertų bendruomenę, profesionaliojo meno, scenos meno kolektyvus, kad yra patvirtintas preliminarus grafikas nuo birželio 1 d.“, – sakė S. Skvernelis.

Jis užtikrino, kad masiniai renginiai uždarose patalpose iš pradžių galės sukviesti 100 žmonių. Jis pridūrė, kad atvirose erdvėse liepos mėnesį tikimasi pasiekti 900 dalyvių ribą.

Paklaustas apie tai, kodėl žmonių skaičius nėra ribojamas pamaldose, nors susibūrimuose šiuo metu leidžiama susirinkti iki 30 žmonių, o didesnius masinius renginius ketinama leisti tik nuo birželio.

„Nebenorėčiau leistis į mūsų valstybės ir bažnyčios teisinio reglamentavimo niuansus. Tos rekomendacijos, kurios yra, skiriamos ir maldos namams, ir dėl apsaugos priemonių, ir dėl atstumo laikymosi. Tai privalo būti išlaikoma“, – nurodė S. Skvernelis.

Vyriausybės žinia kultūrininkams: nuo birželio tikimasi pamažu grąžinti renginius uždarose erdvėse
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi