Naujienų srautas

Verslas2020.05.20 14:29

Vyriausybė sutiko – reguliarūs skrydžiai į Oslą turėtų atsinaujinti jau pirmadienį

skris ir į dar tris Norvegijos miestus; atnaujinta 15.53

Jau gegužės 25-ąją turėtų būti atnaujinti reguliarūs skrydžiai į ir iš Oslo bei dar trijų Norvegijos miestų. Tam trečiadienį pasitarime pritarė Vyriausybė. Norvegijos sostinę lėktuvu būtų galima pasiekti iš Vilniaus ir Kauno.

„Būtų skrydžiai vykdomi iš Vilniaus į Oslą. Taip pat bendrovė „Wizz Air“ vykdytų skrydžius ir Alesundo ir Bergeno į Kauną. Ir iš Sandefjordo į Vilnių. Visi tie grafikai suderinti taip, kad nepersidengtų laike, kad tarnyboms būtų galima pasiruošti skrydžių aptarnavimui ir kad nekiltų nesklandumų, – teigė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Gegužės 15-ąją Estijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrų susitikime buvo sutarta atnaujinti minėtą skrydžių kryptį. Taip pat dėl šio maršruto atnaujinimo į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją yra kreipęsi oro vežėjai „airBaltic Corporation“ ir „Wizz Air Group“.

A. Veryga patvirtino, kad epidemiologinė situacija Osle atitinka Lietuvoje taikomus reikalavimus.

„Ligos plitimo rodiklis neviršija sutarto 25 atvejų skaičiaus 100 tūkst. gyventojų per paskutines dvi savaites“, – teigė A. Veryga.

Kaip nurodoma Vyriausybei pateiktame Užsienio reikalų ministerijos rašte, atnaujinant reguliariuosius skrydžius būtų palaipsniui atstatomas ir Lietuvos pasiekiamumas.

Šiuo metu reguliarūs skrydžiai vykdomi dar trimis kryptimis: Frankfurto, Rygos ir Talino.

Trečiadienio rytą spaudos konferencijoje visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys akcentavo, kad šiuo metu jokių kitų skrydžių be minėtųjų nėra vykdoma.

Kalbėdamas apie nereguliarius skrydžius, G. Surplys atkreipė dėmesį, kad pasitaiko atvejų, kai bendrovės parduoda bilietus, tačiau leidimai skrydžiams dar nėra gauti. Jis ragino akylai stebėti ir įvertinti galimybes grįžti, net jeigu pastebi informaciją apie parduodamus bilietus.

Kalbėdamas apie galimybę išvykti iš Lietuvos, G. Surplys priminė, kad vis dar galioja rekomendacija atsisakyti bet kokių nebūtinų kelionių. Jeigu išvykti vis dėlto privalu, G. Surplio tvirtinimu, derėtų pasitikslinti, kokia yra epidemiologinė situacija kelionės tikslo šalyje ir kokios taikomos keliavimo taisyklės.

„Kad nebūtų taip, jog išvykti išvykote, o sugrįžti jau gana sudėtinga“, – paaiškina G. Surplys.

Toliau skrydžių kryptis bus atstatomos, vertinant vieną kriterijų

Po Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo spaudos konferencijoje dalyvavęs ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad tolimesni skrydžių atnaujinimai bus įgyvendinami koordinuojant veiksmus su kitomis Baltijos valstybėmis.

„Tarp trijų Baltijos valstybių sutarta koordinacija, sutarta laikytis bendro principo, yra nustatytas rodiklis – per dvi savaites ne daugiau nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų. Jeigu tai nėra viršijama, ta kryptis laikoma saugia“, – nurodė S. Skvernelis.

Jis patikino, kad tokio kriterijaus bus laikomasi ir toliau.

„Kas savaitę bus vertinamas šis kriterijus ir atliepiama į tuos pageidavimus ir siūlymus dėl oro krypčių tarp valstybių atstatymo“, – teigė S. Skvernelis.

Pasiteiravus, ar gali būti plečiamas atvykstančiųjų į Lietuvą sąrašas, nes dabar nesusituokusių porų antrosios pusės, gyvenančios užsienyje, negali atvykti, S. Skvernelis nurodė, kad tokio draudimo iš esmės nėra.

„Šeimų susijungimo principas išlaikomas. Dėl teisinio statuso, tai nebūtinai santuoka gali pagrįsti šeimos buvimą, yra kiti būdai, partnerystė. Nematau čia šiuo atveju ribojimų. Jeigu reikalingi individualūs sprendimai, juos irgi valstybė priima“, – atkreipė dėmesį S. Skvernelis.

Vyriausybės žinia kultūrininkams: nuo birželio tikimasi pamažu grąžinti renginius uždarose erdvėse
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi