Naujienų srautas

Verslas2020.05.20 12:17

Veryga: sprendimo dėl dalyvių skaičiaus renginiuose nėra

parduotuvėse kasos vėl dirbs įprastai; atnaujinta 13.09

Nors trečiadienį pasirodė siūlymai, kiek dalyvių galėtų dalyvauti masiniuose renginiuose jau nuo vasaros pradžios, operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikina, kad dėl to sprendimo kol kas nėra.

Jeigu parduotuvėse prie kasų įrengti specialūs atitvarai, klientai galės būti aptarnaujami nebe kas antroje, o kiekvienoje kasoje, trečiadienį pranešė Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga.

Kaip priminė A. Veryga, kurį laiką buvo taikomas reikalavimas, kad prekybos vietose klientai turėtų būti aptarnaujami kas antroje kasoje. Toks reikalavimas buvo taikomas siekiant išlaikyti bent 2 m atstumą tarp klientų.

Vis dėlto, pastebi A. Veryga, daugelis prekybos vietų prie kasų įrengė specialius atitvarus, todėl, jiems esant, vėl grįžtama prie įprastesnės tvarkos – klientai galės užsukti į kiekvieną kasą.

„Nuo šiol, jeigu tarp kasų įrengtos ne žemesnės nei 1,4 m aukščio pertvaros, (...) atstumas tarp kasų galėtų būti ir mažesnis nei 2 m“, – nurodė A. Veryga.

„Tai dar vienas sušvelninimas, kad būtų išvengta buriavimosi, nes kuo daugiau kasų dirba, tuo greičiau aptarnaujami pirkėjai“, – pridūrė ministras.

Masinių renginių dalyvių skaičius dar nėra nustatytas

Komentuodamas trečiadienį pasirodžiusią informaciją, kad jau vasarą galėtų būti leisti masiniai renginiai, kuriuose dalyvių skaičius būtų nuolat didinamas, A. Veryga teigė, kad vis dėlto konkretus dalyvių skaičius kol kas nėra numatytas.

„Kol kas galutinis sprendimas dėl dalyvių skaičiaus nėra priimtas. (...) Iš tikrųjų vienas iš pagrindinių reikalavimų – galimybė išlaikyti saugų atstumą tarp tų, kurie lankytųsi renginyje. Vienas iš kriterijų – atstumo išlaikymas. Kitas galimas kriterijus, kalbant apie uždaras erdves, tam tikras procentas erdvės išnaudojimo“, – sakė A. Veryga.

Jis dar kartą pabrėžė, kad kol kas dėl galutinio dalyvių skaičiaus nėra nutarta. Paklaustas, ar būtų renkama asmeninė dalyvių informacija, norint nustatyti, kas dalyvavo renginyje, jeigu būtų užfiksuota užsikrėtimų, A. Veryga teigė tuo abejojantis.

„Kažkokios ypatingos registracijos, manau, niekas nevykdys, bet tikėtina, kad bilietų pardavimas vyks elektroniniu būdu (...), žmogui perkant bilietus, elektroniniu būdu jį įsigyjant, jeigu kiltų protrūkis, atsekti tuos kontaktus būtų galima“, – sakė A. Veryga.

Vėliau jis patikslino, kad dalyvių skaičius bus nustatytas į įvairias aplinkybes. Pavyzdžiui, nors uždaroje erdvėje galima pasirūpinti atitinkamu dalyvių susodinimu, jie vis tiek gali būriuotis bendrosiose erdvėse: prie tualetų, įėjimų ir kt.

„Atsižvelgiant į šiuos aspektus ir yra svarstoma, koks galėtų būti skaičius“, – tvirtino A. Veryga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi