Verslas

2015.10.28 19:32

R. Šadžius: MMA įtraukimas į politines diskusijas nėra sveikas

BNS 2015.10.28 19:32

Politikų svarstymai dėl minimalios algos (MMA) nėra sveikas reiškinys, sako finansų ministras. Rimantas Šadžius taip pat apgailestauja, kad ketinimai didinti MMA iki daugiau nei 350 eurų yra nesuderinti su socialiniais partneriais.  

„Sutikčiau su ekonomistais, kurie sako, kad minimalios algos patekimas į politinės diskusijos plotmę nėra sveikas. Tai turėtų būti ekonominis faktorius“, – trečiadienį konservatorių frakcijos posėdyje pareiškė R. Šadžius.

Ministras pripažino, kad MMA didinimas 25 eurais iki 350 eurų nuo sausio 1 dienos atitinka šalies galimybes. Tačiau jis apgailestavo, kad jos dar vieno didinimo nuo kitų metų vidurio politikai nederino su socialiniais partneriais.

„MMA didinimas šalies ūkyje turėtų būti derinamas su socialiniais partneriais. Tai punktas A. Ir punktas B – jis labai svarbus, bet dar nėra išspręstas – kad visos įmonės, kurios privalo, tą minimalią algą vis tik mokėtų. Šiandien turime ūkyje 19 proc. žmonių formaliai gauna minimalią algą ir mažiau, bet iš jų 16-17 procentinių punktų – mažiau. Tai neturi tęstis“, – aiškino R. Šadžius.

Praėjusį penktadienį valdantieji sutarė, kad nuo 2016 metų vidurio MMA turėtų didėti dar 30 eurų iki 380 eurų. Dabar MMA yra 325 eurai, o nuo sausio didės iki 350 eurų.