Verslas

2020.05.19 19:08

Naujos pataisos draustų iš finansinės paramos dėl karantino išieškoti skolas

LRT.lt 2020.05.19 19:08

Iš paramos, kurią valstybė skyrė nukentėjusioms nuo įvesto karantino įmonėms ar žmonėms, antstoliai negalės išieškoti skolų. Tokias Teisingumo ministerijos parengtas Civilinio proceso kodekso pataisas antradienį pradėjo svarstyti Seimas, praneša Teisingumo ministerija.

„Valstybės biudžete numatyti milijardai eurų yra skirti vartojimui didinti ar sumažinti verslo bei žmonių patirtus finansinius praradimus. Šie pinigai turėtų būti skirti pagal paskirtį, o ne skoloms padengti“, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Pataisomis būtų įteisintas draudimas išieškoti skolas iš valstybės ar savivaldybės paramos, kitų išmokų ar kompensacijų, skiriamų dėl ekstremaliosios situacijos ar karantino.

Šiuo metu Civilinio proceso kodekse numatyti atvejai, iš kokių lėšų negali būti vykdomas priverstinis išieškojimas. Skolų negalima išieškoti iš komandiruotpinigių; motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokų, išeitinių išmokų bei kitų išmokų, skirtų nepasiturinčių gyventojų socialinei paramai. Taip pat išieškojimas negali būti nukreipiamas į buities, ūkio, darbo, mokymosi reikmenis ir kitą turtą, kurie būtini skolininko ar jo šeimos pragyvenimui, darbui pagal jo profesiją ar mokymuisi.

Iš juridinių asmenų skolų negalima išieškoti tų lėšų, kurias skolininkas gavo kaip Europos Sąjungos ar kitą tarptautinę finansinę paramą projektui vykdyti.