Verslas

2015.10.28 17:35

Kiek Lietuva turi turto?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.10.28 17:35

Skirtingu turtu disponuoja ne tik žmonės, bet ir valstybės. Valstybės turtas – ne tik finansinis turtas, bet ir tokie dalykai, kaip valstybinė žemė, miškai, vandenys, keliai, kultūrinės vertybės, muziejinės vertybės, nekilnojamieji objektai ir pan.

„Valstybė turi labai įvairių turtų ir tai apibrėžia Konstitucija (...) Paprastai kalbant, valstybės turtas susideda iš  ilgalaikio materialaus, ilgalaikio nematerialaus, finansinio, trumpalaikio turto..“ – vardijo Turto valdymo departamento direktorė Aušra Vičkačkienė.

Visą turtą įvertinus pinigine išraiška, tai sudarytų apie 50 mlrd. eurų, sakė pašnekovė.

„Reikia nepamiršti, kad, vertinant valstybės turtą, vertinami ir valstybės įsipareigojimai. Šiandien jie sudaro apie 18 mlrd. eurų. Jeigu mes palygintume, ar čia daug, ar mažai – tai visgi turto vertė viršija įsipareigojimų sumą“, – pabrėžė A. Vičkačkienė.

„Taip pat Lietuvos bankas valdo ne tik užsienio atsargas, bet ir vietines investicijas. Trečiojo ketvirčio pradžioje ta suma viršijo 3,5 mlrd. eurų“, – apie kitus valstybės turtus pasakojo Lietuvos banko bankininkystės tarnybos vadovas Mindaugas Vaičiulis.

Taip pat Lietuva turi apie 5 tonas 800 kg aukso.

Daugiau apie Lietuvos turtus – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.