Verslas

2015.10.28 19:46

Mokesčių inspekcija: „Uber“ veikla dar negalima

Erika Fuks, DELFI.lt2015.10.28 19:46

Tarptautinė keleivių vežimo tarpininkavimo įmonė „Uber“ Lietuvoje kol kas negali veikti, nes tokia veikla nėra reglamentuota įstatymais, sako Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) atstovas. Pasak Dariaus Butos, dabar keleivius galima vežti tik taksi automobiliais arba nuomojant automobilius su vairuotojais.  

„Su „Uber“ atstovais turėjome susitikimą praėjusią savaitę, jie pristatė savo veiklos modelį. Šiuo metu situacija tokia, kad jų veiklos modelis netelpa į teisės reglamentavimo rėmus, kadangi keleivių vežimo paslaugas galima teikti arba taksi kompanijoms, arba naudojant kitą modelį – automobilio nuomą su vairuotoju. Tačiau „Uber“ nepatenka į šias kategorijas“, – BNS sakė D. Buta.

Pasak jo, „Uber“ atstovams patarta kreiptis į Susisiekimo ministeriją dėl galimybės į įstatymus įtraukti ir jos siūlomas pavėžėjimo paslaugas.

Anot D. Butos, „Uber“ pažadėjo, jog vairuotojų Lietuvoje neregistruos, kol nebus apibrėžtos pavėžėjimo paslaugos.

„Uber“ pažadėjo teikti visą informaciją apie vairuotojus, juos registruoti tik tada, kai šie pradės vykdyti individualią veiklą ar kažkaip kitaip bus įtvirtintas jų mokestinis statusas. Priklausomai nuo to, kaip bus reglamentuota veikla, matysime, ar tai bus reglamentuota kaip individuali veikla, ar atsitiktinės pajamos, apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu“, – aiškino D.Buta.

„Uber“ atstovai antradienį pasirašė pasitikėjimo memorandumą su Vilniaus meru Remigiju Šimašiumi. Teigiama, kad jau netrukus sostinėje pradėtų veikti bandomoji dalijimosi automobiliais programa.

Kaip pranešime spaudai nurodė „Uber“ atstovas tarptautinei plėtrai Alexas Lobovas, šiuo metu bendrovė dar analizuoja, kaip geriausiai pritaikyti paslaugą prie „platesnio Lietuvos įstatymų konteksto bei miesto transporto infrastruktūros“ bei planuoja susitikimus su VMI bei Vyriausybės atstovais.

„Tikimės jau artimiausiu metu susitikti su mokesčių inspekcija bei kitais valdžios atstovais ir susitarti kaip geriausiai mes galėtume bendradarbiauti“, – teigia A. Lobovas.

Jis taip pat pažymėjo, kad visuose Uber važiavimuose nenaudojami grynieji pinigai, todėl galima atsekti ir teisingai apmokestinti visas vairuotojų gautas pajamas.

Spalio pradžioje R. Šimašius BNS teigė, kad „Uber“ verslui kol kas kliudo „saugumo, techninio lygio išlaikymo ir atsakomybės“ reglamentavimas, pavyzdžiui, prievolė teikiant taksi paslaugas turėti plafoną, taksometrą, geltonos spalvos numerį, būti išlaikius specialų egzaminą. „Uber“ šių principų netaiko, be to, priešingai nei tradicinis taksi, bendrovė neteikia paslaugų, kuomet į automobilį galima įsėsti tiesiog gatvėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.