Naujienų srautas

Verslas2020.05.19 13:08

Vilniaus kogeneracinė jėgainė gavo leidimą veikti

atnaujinta 13.20
BNS 2020.05.19 13:08

Valstybės valdomos „Ignitis grupės“ baigiamą statyti Vilniaus kogeneracinę jėgainę leista naudoti. Jėgainėje bus deginamos nepavojingos komunalinės atliekos ir biokuras.

Aplinkos apsaugos agentūra pranešė bendrovei Vilniaus kogeneracinė jėgainė antradienį išdavusi taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą (TIPK leidimas). Tai reiškia, kad jėgainė atitinka Lietuvos ir Europos Sąjungos aplinkosaugos reikalavimus.

„Jėgainėje bus vykdoma nuolatinė technologinio proceso stebėsena (...) Dėl taikomų technologinių procesų ji laikoma viena iš moderniausių jėgainių, atitinkančių aukštus aplinkosaugos standartus Europoje“, – teigiama agentūros pranešime.

„Ignitis grupės“ projektą finansuojamas Europos Sąjungos (iki 140 mln. eurų), Europos investicijų banko paskolos (iki 190 mln. eurų) bei nuosavomis grupės lėšomis.

Pernai gruodį Aplinkos apsaugos agentūra leido naudoti ir „Ignitis grupės“ kartu su Suomijos energetikos koncernu „Fortum“ Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pastatytą 160 mln. eurų vertės kogeneracinę jėgainę. Joje deginamos ir komunalinės, ir nepavojingos pramoninės atliekos.

Anksčiau skelbta, kad Kauno kogeneracinė jėgainė komercinę veiklą turėtų pradėti netrukus, o Vilniaus jėgainė – šių metų pabaigoje.

Vilniaus jėgainėje biokurą deginančių įrenginių katilų bendra šiluminė galia yra 175 MW, atliekas – 65 MW, jos elektros gamybos galia siekia 100 MW, iš kurių atliekų dalis sudaro iki 20 MW.

Jėgainėje planuojama apdoroti iki 160 tūkst. tonų atliekų per metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi