Verslas

2020.05.19 10:28

Premjeras: trečiadienį Vyriausybė svarstys skrydžių į Norvegiją atnaujinimą

masiniai renginiai galėtų vykti birželį; atnaujinta 10.33

Skrydžių bilietus pardavinėjančios, bet skrydžių leidimų neturinčios bendrovės elgiasi neatsakingai ir sukelia žmonių lūkesčius. Taip prieš Seimo posėdį antradienį situaciją komentavo ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Jis taip pat tvirtino, kad jau trečiadienį Vyriausybėje bus svarstoma, ką daryti dėl reguliarių skrydžių į Norvegiją ir iš jos.

„Tie, kas organizuoja ir pardavinėja bilietus, elgiasi neatsakingai, kol nėra sprendimų. Dėl to negalime jokių lūkesčių sukelti žmonėms, tuo labiau pardavinėti bilietų, o, pardavę bilietus, sakyti „žiūrėkite, mes jau pardavėme bilietą, neturime leidimo, tai duokite leidimą“, – komentavo S. Skvernelis.

Jo teigimu, šiuo metu diskutuojama apie reguliarių skrydžių atkūrimą. Trečiadienį Vyriausybėje bus svarstoma dėl reguliarių skrydžių į Norvegiją ir iš jos.

„Tos kryptys, kurios jau yra atvertos arba gali būti atvertos, yra žinomos, – priminė premjeras. – Dėl „Lufthansos“ skrydžio priimtas sprendimas, yra „AirBaltic“ skrydžiai su Baltijos valstybėmis. Bus, matyt, sprendžiama dėl „Lot“ skrydžių į Varšuvą ir lygiai taip pat bus svarstoma dėl Norvegijos.“

Kelionių organizatorius „Kidy Tour“ gegužės 16–20 dienomis rengėsi skraidinti keleivius iš Vilniaus į Oslą, Dubliną, Londoną ir atgal. Tačiau tokiai veiklai negavo Lietuvos transporto saugos administracijos leidimo.

Buvo argumentuojama, kad tai lemia koronaviruso, karantino situacija Dublino, Oslo ir Stanstedo oro uostuose. Keleiviams, įsigijusiems bilietus, bendrovė grąžino pinigus.

Masiniai renginiai vėl galėtų vykti jau birželį

S. Skvernelis teigė besitikintis, kad trečiadienį Vyriausybėje bus pritarta siūlymams ir masinių renginių organizatoriams galės būti pateiktas grafikas, kada ir kokie renginiai galėtų vykti. S. Skvernelio teigimu, vertinant dabartinę situaciją, masiniai renginiai vėl galėtų vykti jau birželį.

„Masinių renginių organizatoriai gaus grafiką, kada, esant teigiamai epidemiologinei situacijai, kokiomis datomis, kokie renginiai tiek viešose, tiek uždarose vietose ir su kiek žiūrovų galėtų vykti. Manau, tai labai svarbu planuojant savo darbus.

Pagal dabartinę situaciją matome, kad jau birželį, liepą, rugpjūtį masiniai renginiai – teatrai, koncertai – taip pat galėtų pradėti funkcionuoti. Tik tam tikri apribojimai bus taikomi, kad žiūrovų skaičius būtų ribojamas“, – teigė premjeras.

Ramina savivaldybes: dėl COVID-19 patirtos išlaidos bus kompensuotos

Žurnalistams atkreipus dėmesį, kad savivaldybės nerimauja dėl lėšų, susijusių su koronavirusu, pavyzdžiui, karščio klinikų steigimo, grąžinimo, S. Skvernelis tikino, kad savivaldybės neturi dėl to nerimauti.

„Savivaldybės tikrai neturėtų dėl to nerimauti. Labai aiškiai pasakėme, kad visos priemonės, kurias savivaldybės turėjo įgyvendinti Vyriausybės nurodymu, kurios yra papildomos priemonės, už visas jas bus kompensuojama 100 proc. Savivaldybės tai tikrai puikiai žino“, – teigė S. Skvernelis.