Verslas

2020.05.18 18:58

Prancūzija ir Vokietija siūlo sukurti 500 mlrd. eurų fondą ES ekonomikos atkūrimui

atnaujinta 19.10
BNS, ELTA 2020.05.18 18:58

Prancūzija ir Vokietija pirmadienį pasiūlė sukurti 500 mlrd. eurų fondą atkurti Europos Sąjungos ekonomikai, kuri dėl koronaviruso pandemijos išgyvena didžiausią pokario krizę.

„Siekdami palaikyti tvarų ekonomikos atsigavimą, kuris atkurtų ir sustiprintų augimą ES, Vokietija ir Prancūzija palaiko ambicingo, laikino ir tikslingo atkūrimo fondo sukūrimą“, – sakoma bendrame pranešime ir priduriama, kad jis bus iš dalies finansuojamas „skolinantis iš rinkos ES vardu“.

„Tai (koronaviruso pandemija), ir čia mes vieningi, yra didžiausia krizė ES istorijoje. Tokia krizė reikalauja atitinkamo atsako“, – pabrėžė Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

Pasak kanclerės, Berlynas ir Paryžius nori veikti kartu su kitomis ES šalimis, bet savo iniciatyva ketina pasiųsti joms signalą, kad Bendrija įveiks krizę ir išeis iš jos dar stipresnė.

„Mes nusprendėme, kad reikalingas (ekonomikos) atkūrimo fondas. Dėl to, kaip šis fondas gali atrodyti, Vokietija ir Prancūzija aktyviai diskutavo“, – pridūrė A. Merkel. „Svarbu greitai atkurti ekonomiką. Todėl mes norime įsteigti riboto termino 500 milijardų eurų fondą, kuris turi teikti ES biudžeto lėšas labiausiai nukentėjusiems sektoriams ir regionams“, – pareiškė Vokietijos kanclerė.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį taip pat pareiškė, kad stipresnė Europos koordinacija sveikatos klausimais privalo tapti prioritetu, ir pripažino, kad pirminio Bendrijos atsako į koronaviruso protrūkį nepakako.

E. Macronas bendroje nuotolinėje spaudos konferencijoje su Vokietijos kanclere Angela Merkel sakė, kad kai kurių ES šalių vienašališki žingsniai uždaryti sienas sudarė „liūdną Europos įvaizdį“.

„Europos sveikata turi būti mūsų prioritetas“, – teigė Prancūzijos lyderis.

Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen savo ruožtu pagyrė Berlyno ir Paryžiaus pasiūlytą planą.

„Sveikinu konstruktyvų Prancūzijos ir Vokietijos pasiūlymą. Jame pripažįstamas ekonominių iššūkių, su kuriais susiduria Europa, mastas ir dydis“, – sakė EK, kuriai tektų įgyvendinti šį planą, pirmininkė.