Verslas

2020.05.18 14:42

Asociacijos vadovas tikina, kad didžioji dalis sporto klubų išlaikys kainas, prie kurių žmonės yra pripratę

Vyriausybei leidus nuo pirmadienio duris atverti sporto klubams, Sveikatingumo klubų asociacijos prezidentas Aurimas Mačiukas sako manantis, kad didžioji jų dauguma išlaikys tokias kainas, prie kurių klientai yra įpratę.

„Nemanau, kad kainos kils, nes didžiosios daugumos žmonių finansinė padėtis ir taip yra pablogėjusi. Ar tikėtis nuolaidų – irgi sudėtinga. Manau, kad didžioji dalis dirbs su tomis kainomis, prie kurių žmonės yra pripratę. Manau, kad viskas pasimatys po kokių trijų keturių savaičių, tai yra birželio viduryje“, – Eltai sakė A. Mačiukas.

Jo teigimu, kol kas sudėtinga vertinti, kiek sporto klubų atvers duris, tačiau numanoma, kad tokių bus apie 50 proc.
„Kalbant apie individualų sportą, tai jau pakankamai normaliai yra, nes yra 5 kv. metrai (vienam asmeniui – ELTA), 2 metrai tarp žmonių, sportuojantys yra be kaukių, plius dezinfekcija, visi kiti reikalavimai. Liūdniau yra su grupinėmis treniruotėmis. Kol kas yra apribojimas iki 10 žmonių, įskaitant instruktorių, tai srautiniams klubams, turintiems pigius abonementus, tikrai neapsimoka pasileisti, nes jie skaičiuoja, kad gali instruktorių išlaikyti, kai grupinėj treniruotėj yra 20–25 žmonės ir daugiau“, – kalbėjo asociacijos prezidentas.

Anot A. Mačiuko, sprendžiant iš pokalbių su sporto klubų vadovais, grįžimas į prieš pandemiją buvusį lygį galbūt būtų įmanomas kitų metų rudenį.

„Yra klientų, kurie laukia, kurie yra įpratę sportuoti, bet dalis žmonių yra išsigandę ir, ko gero, neateis. Plius vasaros faktorius. (...) Šiaip klubai planuoja liūdnus metus. Jei nebus antrinės, tretinės pandemijos bangos, tai, kiek teko bendrauti su klubų savininkais, jie bando įsivaizduoti, kad po metų, ne šį, o kitą rudenį, galbūt jau išeitų į tuos skaičius, kurie buvo iki pandemijos“, – sakė A. Mačiukas.

Kaip anksčiau pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, sporto klubuose sporto veiklos gali vykti laikantis fizinio atstumo reikalavimų – užtikrinant ne mažesnį kaip 5 kv. m plotą vienam asmeniui ir ne mažesnį kaip 2 m atstumą tarp asmenų.

Treniruotėse, kai jas veda instruktorius ar fizinio aktyvumo specialistas, gali dalyvauti ne daugiau nei 10 asmenų, išskyrus šeimos narius.

Personalo darbuotojai – sporto instruktoriai, specialistai, treneriai, aptarnaujantis personalas, medicinos darbuotojai, kiti darbuotojai – sporto veiklų ir pratybų metu tarpusavyje turi laikytis ne mažesnio nei 2 m atstumo bei uždarose erdvėse dėvėti apsaugines priemones.