Verslas

2020.05.18 07:45

Turizmo sektorius nori aiškesnių ir greitesnių sprendimų dėl pagalbos

Erika Alonderytė, BNS 2020.05.18 07:45

Vyriausybei žadant papildomą 45 mln. eurų pagalbos paketą nuo koronaviruso krizės nukentėjusiam turizmo sektoriui, Nacionalinė turizmo verslo asociacija sako, kad nėra aiškios paramos priemonės, be to, reikia greitesnių sprendimų.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos teigimu, 30 mln. eurų bus skirta turizmo įmonėms teikiamoms paskoloms, 15 mln. eurų – atvykstamajam ir vietos turizmui skatinti, iš kurių 10 mln. eurų – medikų atostogoms Lietuvoje. Pirmosios skatinimo priemonės pradės veikti birželį.

Asociacijos vadovė Žydrė Gavelienė sako, kad turizmo verslui pagalbos reikia greitai, tačiau vis dar neaiškios nė paramos priemonės.

„Turizmo sektoriui reikia išgyventi per vasarą, atsiskaityti su vartotojais, kurie neišvyko į keliones ir neplanuoja keliauti, antras dalykas, reikia kažkaip išgyventi, o medikams vaučeriai numatyti tik nuo rugsėjo“, – BNS sakė Ž. Gavelienė.

„Turizmo sezonas prasideda tik iš dalies – neturėsime užsieniečių, lietuvių tikrai ne tiek daug vyks atostogauti, planuojama, kad apie 50 proc. tiek, kiek pernai vyko lietuvių į užsienį, nes tam tikros šalys neatsidarys, finansai sumažės, tai šita pagalba skubiai dabar reikalinga, o ne vis dar projektuoti ir svarstyti“, – pridūrė ji.

Pasak jos, apie priemones turizmo verslui penktadienį buvo kalbėta darbo grupės posėdyje, tačiau aiškumo nėra.

„Daugiau kalbėjome apie kelionių organizatorių likvidumo pagalbą, bet turiu daugiau klausimų nei atsakymų, susitikimas nebuvo efektyvus, nepajudėjome iš to, kur buvome prieš dvi savaites“, – sakė Ž. Gavelienė.

Pasak jos, antradienį turizmo asociacijos su ministerija ir kitomis institucijomis toliau tarsis dėl priemonių.