Verslas

2020.05.16 15:21

Atšaukti skrydžiai iš Oslo ir Londono: 823 keleiviai negali sugrįžti į Lietuvą

Daiva Krunglevičienė, ELTA2020.05.16 15:21

Lietuvos transporto saugos administracijai (LTSA) nesuteikus leidimo kelionių organizatorei „Kidy Tour“ vykdyti skrydžius iš Oslo ir Londono, 823 keleiviai negali sugrįžti į Lietuvą. Šimtai lietuvių jau buvo įsigiję bilietus, atsisakę ir nuomos sutarčių, ir darbų.

Lietuvos transporto saugos administracijai (LTSA) nesuteikus leidimo kelionių organizatorei „Kidy Tour“ vykdyti skrydžius iš Oslo ir Londono, 823 keleiviai negali sugrįžti į Lietuvą. Šimtai lietuvių jau buvo įsigiję bilietus, atsisakę ir nuomos sutarčių, ir darbų.

Šeštadienį ELTA gavo sveikatos apsaugos ministro patarėjos Linos Bušinskaitės komentarą dėl „Kidy Tour“ negautų leidimų skrydžiams:

„Labai apmaudu, kad šioje situacijoje labiausiai nukentėjo mūsų piliečiai, norėję grįžti į Lietuvą ir įsigiję bilietus į skrydžius, kuriems dar nesuteikti reikiami leidimai. Apgailestaujame dėl susidariusios situacijos ir patiriamų nepatogumų.

Visos atsakingos institucijos šiuo metu aiškinasi susidariusią situaciją ir ieško išeičių, kaip ją išspręsti.

Žinoma, skrydžius organizuojančios bendrovės neturėtų pardavinėti bilietų žmonėms neturėdamos leidimų skrydžiams. Tai labai neatsakingas elgesys.

Koronavirusas nors ir slūgsta, bet jis niekur nedingo. Tebegalioja karantino sąlygos, tad svarbu labai atsakingai visiems vertinti situaciją, prieš priimant sprendimus. Ypač dėl skrydžių organizavimo.

Norime paaiškinti, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) neišduoda jokių leidimų skrydžiams vykdyti ir nedalyvauja jų išdavime. To nebuvo nei anksčiau, nei dabar.

Svarbu paminėti, kad Vyriausybės nutarime dėl karantino Lietuvos teritorijoje paskelbimo įtvirtinta, kad reguliarūs skrydžiai keleiviams vežti į Lietuvos tarptautinius oro uostus vykdomi tik maršrutais, kurių atnaujinimui pritaria Vyriausybė užsienio reikalų ministro siūlymu. Tuo metu nereguliarūs skrydžiai, kuriais vežama daugiau nei 10 keleivių, į mūsų šalies tarptautinius oro uostus vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) išduotą atskirą leidimą.

SAM žiniomis, LTSA penktadienio vakarą, atsižvelgdama į nepalankią epideminę situaciją valstybėse ir regionuose, kuriuose yra oro uostai, nesuteikė leidimo skrydžiams tarp Vilniaus ir Dublino, Oslo ir Stanstedo (Londonas) oro uostų gegužės 16–20 dienomis.

Be to, nors ir nėra tokios praktikos, bet LTSA kreipėsi į SAM su prašymu penktadienį, likus dienai iki skrydžių, atsižvelgiant į oro vežėjų paraiškas vykdyti skrydžius gegužės 16 ir 17 d., įvertinti epidemiologinę situaciją minimose šalyse ir pateikti nuomonę dėl keleivių skraidinimo iš šių šalių. Anksčiau su tokiais prašymais į SAM nesikreipdavo LTSA. Savo ruožtu SAM, kuo galėdama, padės atsakingoms institucijoms.“

„Kidy Tour“ kompanija lėktuvų skrydžius turėjo vykdyti gegužės 16-20 dienomis. Skrydis iš Oslo, Norvegijos, turėjo įvykti šeštadienio vakarą, 20 val., skrydis iš Londono, Didžiosios Britanijos, buvo numatytas sekmadienį, 17 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt