Verslas

2020.05.15 21:44

Paryžiaus oro uostai balandį neteko 98,6 proc. keleivių srautų

BNS2020.05.15 21:44

Paryžiaus oro uostuose balandį bendri keleivių srautai dėl koronaviruso pandemijos sumažėjo 98,6 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, penktadienį pranešė oro uostų operatorė.

Oro linijų bendrovės ir operatoriai teigia, kad dėl kelionių apribojimų aviacijos pramonė susiduria su precedento neturinčia krize, atsigauti po kurios gali prireikti ne vienerių metų.

„2020 metų balandžio mėnesį ... Paryžiaus oro uostuose eismas sumažėjo 98,6 proc., buvo aptarnauta 100 tūkst. keleivių“, – sakoma „Groupe ADP“, valdančios pagrindinius miesto Charles'o de Gaulle'o (Šarlio de Golio) ir Orly oro uostus, pranešime.

Orly oro uostas buvo laikinai uždarytas nuo balandžio 1 dienos dėl sumažėjusios paklausos, o Paryžiaus Charles'o de Gaulle'o komerciniai skrydžiai buvo vykdomi tik iš 2A, 2C, 2E ir 2F terminalų.

Šiuo metu per oro uostas kasdien aptarnauja vos po 5 000–7 000 keleivių.

Prancūzijos vyriausybė teigė, kad žmonės galės išvykti vasaros atostogų, tačiau griežtai rekomenduoja atsisakyti tarptautinių kelionių, ypač už Europos ribų.

Šią savaitę Prancūzija panaikino beveik du mėnesius trukusį karantiną, įvestą kovo 17 dieną, tačiau žmonėms vis dar neleidžiama nutolti nuo namų daugiau nei 100 kilometrų be svarbios priežasties.

Prancūzijoje įsikūrusiai oro linijų bendrovei „Air France-KLM“ šalies vyriausybė yra numačiusi skirti 7 mlrd. eurų paramą, dar 2–4 ​​mlrd. eurų bendrovė tikisi gauti iš Nyderlandų vyriausybės.