Verslas

2020.05.15 19:26

„Kidy Tour“ negavo leidimo vykdyti skrydžius į Oslą, Londoną ir Dubliną

atnaujinta 23.27
BNS, LRT.lt2020.05.15 19:26

Lietuvos kelionių organizatorė „Kidy Tour“ negavo Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) leidimo vykdyti skrydžius iš Vilniaus į Oslą, Dubliną, Londoną bei atgal.

„Kidy Tour“ kompanijos „Avion Express“ lėktuvais skrydžius turėjo vykdyti gegužės 16–20 dienomis, tačiau LTSA įmonę informavo, kad dėl COVID-19 situacijos Dublino, Oslo ir Stanstedo oro uostuose nusprendė nesuteikti leidimo vykdyti skrydžius.

Dėl to į Lietuvą negalės sugrįžti 823 asmenys, kuriems buvo parduoti bilietai.

Sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Lina Bušinskaitė sakė, kad įmonės pirmiausia turėtų kreiptis leidimo, o tik jį gavus pardavinėti bilietus.

„Tai, kad parduodami bilietai dar negavus leidimo, yra mažų mažiausiai neatsakinga“, – BNS atsiųstame komentarė sakė L. Bušinskaitė.

Anot jos, SAM tik penktadienį, likus dienai iki skrydžių pradžios, gavo LTSA prašymą įvertinti epidemiologinę situaciją Airijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Norvegijoje ir pateikti savo nuomonę dėl keleivių skraidinimo iš šių šalių.

„Kartu paminėtina, kad nėra tokios praktikos, kad SAM turi teikti informaciją ir tik po to išduodami leidimai skrydžiams“, – pabrėžė ministro patarėja.

Lietuvoje oro erdvė keleiviniams skrydžiams ir keltams buvo uždaryta balandžio 4-ąją.

Palaipsniui švelninant karantino sąlygas, Vokietijos oro bendrovei „Lufthansa“ nuo trečiadienio leista atlikti reguliarius skrydžius į Frankfurtą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt