Verslas

2020.05.15 16:31

Vilniuje „Rimi“ nustatytas koronaviruso atvejis: darbuotojas dirbo virtuvėje, prekybos centras bus dezinfekuotas

užsikrėtęs nejuto jokių simptomų
LRT.lt2020.05.15 16:31

Penktadienį gavus tyrimo rezultatus, koranavirusas patvirtintas vienam iš sostinėje, Žirmūnuose, esančioje „Rimi“ veikiančios centrinės virtuvės darbuotojui. Jis jokių infekcijos simptomų nejautė nei prieš tyrimą, nei jaučia dabar – testą pridavė, pasinaudojant Sveikatos apsaugos ministerijos suteikta galimybe pasitikrinti prekybos centrų darbuotojams.

„Rimi“ išplatino kvietimą atlikti testą ir nuolat primena darbuotojams apie šią galimybę. Nustačius COVID19 bei visą pandemijos laikotarpį bendrovė glaudžiai bendradarbiauja su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, savivaldos ir kitomis institucijomis.

Darbuotojas, kuriam patvirtintas COVID19, baigė savo darbo pamainą prieš savaitę ir nuo praėjusio penktadienio darbe, t.y. centrinėje virtuvėje, nesilankė.

Tik gavus žinią apie susirgusį darbuotoją, „Rimi Lietuva“ uždarė centrinę virtuvę Žirmūnuose ir pradėjo pilną patalpų dezinfekciją. Taip pat šiąnakt bus pilnai dezinfekuotas ten pat esantis „Rimi“ prekybos centras. Jau nustatyti artimai su susirgusiuoju bendravę virtuvės darbuotojai – jie, kaip reikalauja taisyklės, saviizoliuosis 14 dienų.

Visi „Rimi Lietuva“ gamybos padalinių ir prekybos centrų darbuotojai dirba su vienkartinėmis pirštinėmis bei apsauginėmis kaukėmis, nuolat jas keičia. Visi „Rimi“ prekybos centrų darbuotojai nuo pat pirmų viruso plitimo šalyje ženklų yra pilnai aprūpinti dezinfekcinėmis priemonėmis, skirtomis asmeninei rankų higienai, taip pat dažniausiai liečiamų paviršių – kasų, darbo įrankių, pirkinių vėžimėlių, krepšelių, savitarnos skenerių valymui. Jiems nuolat primenama apie karantino metu galiojančias taisykles ir rekomenduojama, pajutus bent menkiausius peršalimo, gripo ar panašius simptomus, likti ir sveikti namuose. Esant poreikiui, atsakingi vadovai ieško galimybių darbuotojams šiuo neramiu metu likti namie – pasiimti nedarbingumo pažymėjimą, eiti atostogų ar perdėlioti darbo grafiką. Pagal patvirtintas taisykles, visiems, atėjusiems į darbą, matuojama kūno temperatūra.

Apie asmeninės higienos ir saugumo rekomendacijas garsiniais bei vaizdiniais pranešimais nuolat informuojami ir „Rimi“ pirkėjai. Visuose tinklo prekybos centruose įrengtos apsauginės organinio stiklo sienelės, tradicinėse eilių vietose prie kasų, ant grindinio, suklijuotos 1 m atstumą žyminčios juostos, padedančios pirkėjams išlaikyti saugų atstumą vienas nuo kito. Taip pat sužymėtos grindys sveriamos produkcijos – šviežios mėsos, žuvies, konditerijos skyriuose. Visuose „Rimi“ prekybos centruose gerai matomose vietose įrengtos stotelės su dezinfekciniu skysčiu ir servetėlėmis pirkėjams bei parduotuvių darbuotojams, jas prižiūri už tai atsakingas personalas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt