Verslas

2015.10.28 09:48

„Goldman Sachs“ prakalbo apie naują naftos kainų kritimo etapą

15min.lt 2015.10.28 09:48

Naftos kainos artimiausiu metu gali dar labiau nukristi, kadangi beveik galutinai išnaudoti pasauliniai naftos produktų saugojimo pajėgumai. Tokia išvada yra daroma banko „Goldman Sachs“ pranešime, rašo naujienų svetainė newsru.com.

JAV investicijų banko analitikai atkreipė dėmesį į tai, kad JAV ir Europoje naftos produktų atsargos ir perdirbamos naftos kiekiai yra labai arti maksimaliausios per visą istoriją ribos, o saugoti didesnį juodojo aukso kiekį lieka vis mažiau vietos.

Dėl šios priežasties naftos produktų, ypač benzino, paklausa, tikėtina, kad mažės, o žaliavos pasiūla iš Rytų tik augs.

Banko ekspertai spėja, kad žaliavinė nafta gali šiek tiek atpigti, kadangi ji atpigdavo visuomet, kuomet jos saugyklos būdavo perpildytos.

„Goldman Sachs“ ekspertai priduria, kad šiuo metu naftos gavyba visame pasaulyje šiek tiek viršija paklausą, o balansas artimiausiais metais vargu, ar bus pasiektas.

Nuo praėjusių metų pavasario naftos kainos atpigo 60 proc. Pagrindinės to priežastys, anot ekspertų, yra kelios – tai ir mažėjanti gavyba Artimuosiuose Rytuose, JAV ir Rusijoje bei itin lėtas paklausos didėjimas, sumišęs su jos kritimu.

Tai jau ne pirma ekspertų prognozė, susijusi su galimu naftos kainų kritimu dėl itin didelio šios žaliavos kiekio saugyklose.

Anksčiau banko „Bank of America“ ekspertai prognozavo, kad dėl susidariusio vietos deficito naftos saugyklose „Brent“ rūšies naftos kaina už barelį 2015 m. kovo pabaigoje sumažės iki 31 dolerio. Vis dėlto, ši prognozė neišsipildė.