Verslas

2020.05.15 12:47

Lukas Savickas prezidento siūlymus vertina skeptiškai: GPM tarifo mažinimas kelia rizikų

BNS2020.05.15 12:47

Prezidento Gitano Nausėdos siūlymas laikinai 5 punktais iki 15 proc. sumažinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą kelia rizikų ir galbūt nėra toks efektyvus, kaip Vyriausybės siūlymas padidinti nepamokestinamųjų pajamų dydį (NPD), teigia Vyriausybės pirmasis vicekancleris.

„Daugiausia diskusijų vis dėlto reikės skirti GPM tarifo mažinimui. Matysime ir vertinsime rizikas, kaip Lietuvoje dažnai nutinka, kad laikinos priemonės tampa ilgalaikėmis. Būtent ši rizika yra viena iš tų, dėl kurios reikės labai gerai padiskutuoti“, – BNS sakė Lukas Savickas.

Pasak jo, sumažinus GPM, antrąjį šių metų pusmetį valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamos sumažėtų apie 340 mln. eurų, o kitąmet – daugiau nei 800 mln. eurų, jei tarifas toks ir liktų.

„Kitas klausimas yra ,ar GPM sumažinimas yra tikslingas ir efektyvus. Mažesnes pajamas gaunantys asmenys yra linkę mažiau taupyti, todėl didesnis (ekonomikos – BNS) skatinimo efektas būtų pasiektas būtent per mažesnių pajamų asmenis“, – aiškino L. Savickas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.