Verslas

2020.05.15 12:29

Belgijos chemijos pramonės milžinė „Solvay“ uždarys dvi gamyklas JK ir JAV

Elzbieta Reivytytė, ELTA2020.05.15 12:29

Belgijos chemijos pramonės milžinė „Solvay“ penktadienį paskelbė uždaranti dvi kompozitinių medžiagų gamyklas, įsikūrusias Jungtinėje Karalystėje ir JAV. Manoma, kad darbą dėl to praras maždaug 570 žmonių.

Įmonė jau ir taip sumažino gamybos mastus dėl „Boeing 737 MAX“ krizės, o dabar dėl koronaviruso pandemijos „Solvay“ gresia „reikšmingi sunkumai“, teigiama įmonės pranešime.

Gamyba bus sustabdyta Šiaurės vakarų Anglijoje, Mančesteryje, įsikūrusioje gamykloje bei Tulsoje, JAV Oklahomos valstijoje. Smarkiai sumažės įmonės darbuotojų visame pasaulyje skaičius.

„Sprendimas atsisveikinti su kai kuriais darbuotojais nėra paprastas“, – „Solvay“ pranešime teigė įmonės generalinis direktorius Ilhamas Kadris.

„Privalome imtis šių žingsnių tam, kad prisitaikytume prie greitai besikeičiančios aplinkos ir užtikrintume, jog „Solvay“ įmonė yra konkurencinga ir pasirengusi patenkinti klientų poreikius, kai ekonomika atsigaus“, – sakė jis.

„Solvay“ įmonė yra viena didžiausių Belgijos bendrovių, 64 valstybėse ji yra įdarbinusi 24 100 darbuotojų. Įmonė pranešė, kad 2019 m. pardavimai siekė 10,2 mlrd. Tačiau dauguma „Solvay“ klientų jaučia ryškų koronaviruso krizės poveikį, o JAV lėktuvų gamintoja „Boeing“ po dviejų katastrofų atšaukė daugumą su 737 MAX modelio lėktuvų gamyba susijusių užsakymų.

„Dėl šiuo metu pasaulį apėmusios krizės visame aviacijos sektoriuje trumpuoju laikotarpiu sumažėjo prognozuojama civilinių orlaivių gamybos paklausa“, – teigė bendrovė.

Vasario pabaigoje „Solvay“ pranešė iki kitų metų vasario planuojanti atleisti 350 darbuotojų visame pasaulyje, tačiau dabar įmonė žada „paspartinti jau anksčiau numatytus išlaidų mažinimo planus“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt