Verslas

2020.05.15 10:35

Iš klaidų pasimokyta: per 3 dienas mikroįmonėms išmokėti 9 mln. eurų

LRT.lt 2020.05.15 10:35

Per tris dienas valstybė mikroįmonėms išdalino jau 9 mln. eurų, o iš viso dėl subsidijų gavimo kreipėsi 11 tūkst. įmonių, sako laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis Ž. Vaičiūnas. 

Jau antradienį mikroįmonėms (iki 10 darbuotojų) buvo galima kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) dėl subsidijų verslui. Ž. Vaičiūno teigimu, pirmosios išmokos jau ketvirtadienį pasiekė įmonių sąskaitas.

„Vakar buvo atliktos pirmosios išmokos. Šiandien bus antrasis išmokų srautas. Jau dabar turėsime išmokėtą 9 mln. eurų išmokų sumą maždaug 6 tūkst. įmonių“, – Vyriausybės nuotolinėje spaudos konferencijoje sakė Ž. Vaičiūnas.

Mokesčių inspekcija kvietimus yra pateikusi 22 tūkst. mikroįmonių, kurios nukentėjo nuo COVID–19 sukeltų ekonominių pasekmių. Prašymus dėl subsidijų gavimo pateikė 11 tūkst. įmonių.

„Tie prašymai yra tikrai paprasti ir džiugu, kad įmonės greitai reaguoja“, – sako laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis Ž. Vaičiūnas.

Jis taip pat pažymi, kad subsidijos įmonėms išmokamos per 3 darbo dienas.

Iš viso mikroįmonių subsidijoms yra numatyta skirti 100 mln. eurų.

Kvietimą teikti prašymą subsidijai gauti Valstybinės mokesčių inspekcijos sistemoje „Mano VMI“ sulaukė įmonės, kurios: šių metų gegužės 1 d. turėjo ne mažiau kaip 1 ir ne daugiau kaip 9 darbuotojus, buvo įtrauktos į VMI sudarytus nukentėjusių nuo COVID–19 įmonių sąrašus, 2019 m. sumokėjo gyventojų pajamų mokestį į savivaldybės ir valstybės biudžetus, nėra bankrutuojančios, restruktūrizuojamos ar likviduojamos.

Subsidija įmonėms bus apskaičiuojama pagal įmonės 2019 metais sumokėtą gyventojų pajamų mokesčio sumą.

Jei įmonės 2019 metais sumokėtas GPM siekia iki 1 tūkst. eurų, tai skiriama minimali 500 eurų subsidija. Jei įmonės 2019 metais sumokėtas GPM sudaro nuo 1 tūkst. iki 2 tūkst. eurų, skiriama 1 tūkst. eurų subsidijos suma. Jei pareiškėjo 2019 metais sumokėta GPM siekia daugiau nei 2 tūkst. eurų, subsidijos suma sudaro pusę pareiškėjo per 2019 m. sumokėto GPM.