Verslas

2020.05.14 16:57

Latvijoje pinigų plovimo kaltinimai pateikti 11 asmenų, buvusiems „Swedbank“ darbuotojams

BNS 2020.05.14 16:57

Latvijos prokurorai kaltinimus dėl neteisėtais būdais įgytų lėšų legalizavimo didelėmis apimtimis pateikė 11-ai asmenų, tarp kurių yra buvę šalies komercinio banko „Swedbank“ darbuotojai.

Apie tai pranešusi Latvijos prokuratūros atstovė spaudai Laura Majevska sakė, jog šie kaltinimai buvo pateikti šių metų pradžioje, o šių asmenų šios nusikalstamos veiklos tyrimas tęsiamas.

Šios savaitės pradžioje Latvijos „Swedbank“ išplatino pranešimą spaudai, kuriuo informavo šalies teisėsaugos institucijoms perdavęs surinktą medžiagą apie įtartinus valiutų keitimo sandorius kai kuriuose jo padaliniuose.

Anot „Swedbank“, šias įtartinas finansines operacijas jo vidaus kontrolės sistema identifikavo 2017 metais ir apie jas informavo Finansinės žvalgybos tarnybą.

„Į šia nusikalstamą veiklą įtraukti banko darbuotojai nesilaikė „Swedbank“ taikomos klientų identifikavimo tvarkos. Tai leido pavieniams klientams keisti dideles grynųjų pinigų sumas be asmens tapatybės bankinėje sistemoje nustatymo ir be šių lėšų kilmę patvirtinančių dokumentų. Šie darbuotojai buvo atleisti“, – teigiama „Swedbank“ pranešime.

Jame pabrėžiama, kad po vidaus kontrolės sistemos patobulinimo 2017 metais tokie pažeidimai tapo negalimi.