Verslas

2015.10.27 16:07

Europos Parlamento sprendimas panaikins Šveicarijos bankų slaptumą

ELTA 2015.10.27 16:07

Antradienį Europos Parlamentas pritarė ES ir Šveicarijos susitarimui, kuris nebeleis ES piliečiams išvengti mokesčių slepiant pinigus Šveicarijos bankuose. Pagal susitarimą nuo 2018 m. ES ir Šveicarija automatiškai keisis informacija apie savo gyventojų banko sąskaitas. Apie tai informuoja Europos Parlamento (EP) spaudos tarnyba.

Šių metų gegužę ES ir Šveicarija pasirašė susitarimą, skirtą pažaboti mokestinį sukčiavimą ir mokesčių slėpimą. Bus keičiamasi informacija ne tik apie asmenų pajamas, pavyzdžiui, palūkanas ir dividendus, bet ir apie sąskaitų likučius bei pajamas iš finansinio turto pardavimo.

Šis susitarimas užtikrina, kad Šveicarija taikys griežtesnes priemones negu dabar. Jos bus lygiavertės toms, kurios ES viduje jau taikomos nuo 2014 m. kovo. Mokesčių administracijos ES valstybėse ir Šveicarijoje turės daugiau galimybių nustatyti tikslius mokesčių mokėtojus, administruoti ir įgyvendinti savo mokesčių įstatymus tarpvalstybiniais atvejais, taip pat įvertinti mokesčių slėpimo tikimybę. Be to, numatyta priemonių riboti asmenų galimybes išvengti mokesčių perkeliant turtą arba investuojant į produktus, kuriems šis susitarimas netaikomas.

„Mes netoleruosime to, kad asmenys slėptų savo turtą siekdami išvengti mokesčių. Taip sukčiaudami žmonės atima pinigus, kurie galėtų būti išleisti mokykloms ir sveikatos priežiūrai. Bankų slaptumo panaikinimas yra labai svarbus žingsnis kovojant su mokestiniu sukčiavimu ir siekiant mokestinio teisingumo“, – sakė EP pranešėjas Jeppe Kofod.

EP sprendimui pritarė 593 europarlamentarai, nepritarė 37, o susilaikė 58. Susitarimą dar turės ratifikuoti Šveicarijos parlamentas.

Kitoje antradienį Europos Parlamento patvirtintoje rezoliucijoje (572 balsai už, 90 prieš, 30 susilaikė) sakoma, jog ES valstybės „praleido progą“ sustiprinti kovą su agresyviu mokesčių planavimu ir nesąžininga konkurencija mokesčiais. Europarlamentarai kritikuoja pernelyg neryžtingas ES Tarybos patvirtintas taisykles dėl automatinio apsikeitimo informacija apie mokestinius sprendimus, taip pat Tarybos nutarimą jas taikyti tik tarpvalstybiniams sprendimams. EP narių įsitikinimu, ir nacionaliniai mokesčių sprendimai gali turėti įtakos kitoms ES šalims.