Verslas

2020.05.14 11:24

Nausėda: norėtųsi patikinimo, kad siūlymams, kuriuos netrukus teiksime dėl 200 eurų išmokos, bus pritarta

Prezidentas Gitanas Nausėda norėtų sulaukti patikinimo iš valdančiosios koalicijos, kad netrukus jo teikiamiems pasiūlymams dėl vienkartinės 200 eurų išmokos skyrimo daugiau visuomenės grupių bus pritarta.

Prezidentas sako, kad Seime praėjusią savaitę priimto įstatymo vetavimas dėl šios išmokos sukeltų rizikų.

„Įstatymo vetavimas sukelia riziką, kurios norėtųsi išvengti: tai yra prezidento veto pritariama, bet prezidento pasiūlymams nepritariama ir tada neįsigaliotų joks įstatymas ir nebūtų priimtas joks sprendimas“, – Seime žurnalistams sakė G. Nausėda.

„Kad išvengtume tokios situacijos, norėtųsi eiti konstruktyvesniu keliu ir sulaukti patikinimo iš valdančiosios koalicijos, kad tiems siūlymams, kuriuos netrukus teiksime, bus pritarta“, – pridūrė šalies vadovas.

Jis dar kartą pakartojo, kad 200 eurų vienkartinė išmoka pensininkams „yra savalaikė, atitinkanti jų materialinę padėtį.“

„Tai ir toliau lieka visuomenės grupė, kuri yra labiausiai pažeidžiama, labiausiai skurdo kamuojama. Niekas čia nepasikeitė, net ir tas faktas, kad pensijos nesumažėjo, neleidžia teigti, kad pensininkų padėtis staiga tapo geriausia Lietuvoje. Viskas liko kaip buvę, todėl sprendimas yra teisingas“, – sakė prezidentas.

Seime ketvirtadienį patvirtintas beveik 931,7 mln. eurų pagalbos priemonių paketas verslui, darbuotojams, nepasiturintiems asmenims ir pensininkams.

Viena iš plane numatytų priemonių – vienkartinė 200 eurų išmoka pensininkams, neįgaliesiems, našlaičiams ir darbo ieškantiems asmenims. Planuojama, kad šie pinigai gavėjus pasiektų rugpjūčio mėnesį.