Naujienų srautas

Verslas2020.05.14 05:30

Milijardas, skirtas gyventojams ir verslui po karantino, paskirstytas: kas galės gauti pinigų ir kokios sumos laukia

Praėjusią savaitę Seime buvo patvirtintas milijardo vertės pagalbos po karantino paketas. Nors kai kurios priemonės ir išmokos buvo sutiktos palankiai, dėl kai kurių, pavyzdžiui, 200 eurų vienkartinių išmokų pensininkams ir neįgaliesiems rugpjūčio mėnesį, kai jau spalį šalyje vyks Seimo rinkimai, kilo aršių diskusijų.

Be 200 eurų išmokų pensininkams, pakete taip pat numatyta parama savarankiškai dirbantiesiems du mėnesius po karantino, o ieškantieji darbo galės gauti po 200 eurų per mėnesį net pusę metų.

Taip pat patvirtinta parama, kurią galės gauti darbdaviai iš prastovų grįžusių arba naujai priimamų darbuotojų atlyginimams mokėti.

Seimas jau nubalsavo dėl šių priemonių, trūksta tik prezidento Gitano Nausėdos parašo. Pats prezidentas taip pat pateikė savo sprendimų, tačiau kol kas dar neparengė teisės aktų. Vienas galimas sprendimas padėti dėl pandemijos kenčiantiems gyventojams – laikinas gyventojų pajamų mokesčio (GPM) mažinimas. Tuomet, priklausomai nuo gaunamo atlyginimo dydžio, pajamos pakiltų visiems darbuotojams.

Apie pagalbą po karantino, kurios gali tikėtis gyventojai ir verslas, – interaktyviame LRT.lt pasakojime.

Pradėkite interaktyvų pasakojimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi