Verslas

2020.05.13 18:03

Būriuotis galima po 5, bet prie kavinės staliuko gali tekti išsiskirstyti: suglumęs verslas laukia paaiškinimo

Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2020.05.13 18:03

Nors pagal trečiadienio Vyriausybės nutarimą būriuotis žmonėms bus leista nebe po 2, o po 5, kol kas nėra aišku, kiek žmonių galės susėsti prie vieno staliuko kavinėje. Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, konkretūs nutarimai dar ruošiami. Vis dėlto maitinimo verslo atstovai piktinasi, kad neaiškus ne tik šis, bet ir kiti Vyriausybės nutarimai.

Trečiadienį po Vyriausybės posėdžio vykusioje spaudos konferencijoje paklaustas, ar prie staliuko kavinėje ar restorane bus galima susėsti daugiau nei dviem žmonėms, premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad tai turėtų patikslinti operacijų vadovas.

Operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėja Lina Bušinskaitė LRT.lt teigė, kad vadovo sprendimai dar ruošiami ir turėtų būti paviešinti trečiadienio vakarą arba ketvirtadienio rytą.

„Tada mes tiksliai galėsime pasakyti, nes kol kas kai kurie sprendimai ruošiami“, – sakė L. Bušinskaitė.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Evalda Šiškauskienė LRT.lt vis dėlto teigė, kad, jos žiniomis, prie staliukų bus galima susėsti keturiems asmenims.

Vis dėlto E. Šiškauskienė pridūrė, kad informacija gali būti ir pasikeitusi, nes sektoriaus atstovai apie konkrečius sprendimus informuoti nebuvo, o į paties sektoriaus pasiūlymus, anot jos, Vyriausybė neatsižvelgė.

„Aišku, kad niekas neaišku. Jeigu tas derinimas – tik pliuso padėjimas, jeigu į tai, ką mes pasakome ir paprašome, yra neatsižvelgiama, tai aš nežinau, ar tai galima vadinti derinimu“, – sakė E. Šiškauskienė.

E. Šiškauskienė tvirtino, kad į daugelį sektoriaus prašymų atsižvelgta nebuvo, nors Vyriausybės atstovai ir nurodė, kad dėl konkrečių sprendimų tariamasi su sektoriaus atstovais.

Kaip pavyzdį E. Šiškauskienė pateikia prašymą prailginti darbo laiką iki 23 val., argumentuojant, kad vasaros vakarais dirbti būtų galima ir ilgiau. Vis dėlto Sveikatos apsaugos ministerija teigė, kad kol kad nutarimai priimami iki gegužės pabaigos.

Kavinių ir restoranų atstovams taip pat nėra aišku, kaip teks organizuoti klientų srautus. E. Šiškauskienės aiškinimu, viena vertus nurodomi atstumai tarp staliukų, kurių privalu laikytis, o įsirengus pertvaras atstumai netgi gali būti mažesni. Kita vertus, yra nurodoma, kad vienam klientui turėtų tekti 10 kv. metrų plotas.

„Ar Sveikatos apsaugos ministerija suvokia, kad tokiu atveju bankrutuoja vis Vilniaus Senamiestis? Koks restoranas gali atsidaryti viduje, kai turi 20 ar 30 kv. metrų? Kiek žmonių ten galės prisėsti? Du? Dėl dviejų žmonių iškviesti darbuotojus? Mes nuoširdžiai nesuprantame tų taisyklių“, – tvirtino E. Šiškauskienė.

Anot jos, restoranų pajamų praradimai per dieną siekia 2,4 mln. eurų. Kaip nurodo pašnekovė, jeigu trečdalis restoranų darbuotojų būtų atleisti, tai Užimtumo tarnybai kainuotų 76 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.