Verslas

2020.05.13 17:21

Lietuva siekia užtikrinti energijos tiekimo saugumą pagal ES praktiką

BNS 2020.05.13 17:21

Lietuvai siekiant pagal europinę praktiką užtikrinti elektros ir dujų tiekimo saugumą bei krizių prevenciją, Vyriausybė trečiadienį pritarė atitinkamiems įstatymų pakeitimams, praneša Energetikos ministerija.

„Naujos kartos tarpvalstybinį lygmenį apimančius tiekimo saugumo planus elektros sektoriuje pradeda rengti visos šalys, ne išimtis ir Lietuva. Tai daroma pagal vieningą ES praktiką, jie bus derinami su regiono šalimis ir turi būti parengti iki 2022 metų. Gamtinių dujų srityje toks reguliavimas jau taikomas nuo 2010 metų“, – pranešime sakė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Elektros energetikos įstatymo pakeitimais, be kita ko, įtvirtinami pagrindiniai šio sektoriaus krizių prevencijos, pasiruošimo joms ir jų valdymo teisiniai pagrindai.

Gamtinių dujų įstatymo pakeitimai, be kitų, susiję su dujų tiekimo saugumo reguliavimu, siekiant formuoti bendrą praktiką elektros ir dujų sektoriuose. Numatoma, kad abiejuose sektoriuose tiekimo rizikos vertinimus ir pasirengimo valdyti rizikas planus ruoš Lietuvos energetikos agentūra (LEA).