Verslas

2020.05.13 15:29

Vyriausybė leido „Air Baltic“ atnaujinti skrydžius iš Vilniaus į Rygą ir Taliną

atnaujinta 19.42
Ignas Jačauskas, Roma Pakėnienė, BNS2020.05.13 15:29

Vyriausybė leido nuo kito pirmadienio atnaujinti Latvijos oro bendrovės „Air Baltic“ skrydžius iš Vilniaus į Rygą, o dar po savaitės – į Taliną.

Tokiam bendrovės prašymui Vyriausybė pritarė trečiadienį.

Tačiau Lietuvos oro uostų vadovas Marius Gelžinis sako, jog „Air Baltic“, gavusi Lietuvos leidimą atnaujinti skrydžius iš Vilniaus į Rygą ir Taliną, tikėtina, kol kas jų neatnaujins, nes ji norėtų skraidinti daugiau krypčių – į į Dubliną, Londoną, Norvegiją, o vien tarp Baltijos šalių yra per mažai keleivių.

Trečiadienį turėjo įvykti pirmasis „Air Baltic“ skrydis iš Vilniaus į Rygą, tačiau įmonė jį atidėjo vėlesniam laikui. Pasak M. Gelžinio, įmonei kol kas neapsimoka pradėti šio reiso.

„Jie planavo anksčiau pradėti tikėdamiesi kitų krypčių, tų, kur mūsų žmonės, kurie dirba, skristų – tiek į Norvegiją, Airiją, Jungtinę Karalystę, bet kadangi susisiekimas yra tik tik tarp Baltijos šalių, jiems nėra kol kas tikslo, nes keleivių skaičius būtų per mažas“, – BNS sakė M. Gelžinis.

„Yra per mažas susidomėjimas ir nėra prasmės, nes Latvija irgi dar nėra pakankamai atsivėrusi, nėra ko skristi į Rygą, nes tranzitas taip pat nevyktų“, – pridūrė jis.

„Air Baltic“ tikisi atidaryti skrydžius kaip galima greičiau. Tam, kad „Air Baltic“ galėtų vykdyti tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Rygą ir Taliną, vis dar reikia gauti leidimus iš įvairių atsakingų institucijų“, – teigiama BNS atsiųstame bendrovės komentare.

„Air Baltic“ taip pat teigia, jog Latvijos Vyriausybė kol kas nėra numačiusi datos, kada tarptautiniai skrydžiai galėtų būti pradėti vykdyti iš Rygos.

Dėl koronaviruso pandemijos ir šalių taikomų apribojimų „Air Baltic“ visus skrydžius iš Baltijos šalių sustabdė kovo 17-ąją.

Nuo penktadienio Lietuva, Latvija bei Estija savo piliečiams leidžia laisvą judėjimą tarp šalių. Baltijos šalių piliečiai keliaudami per šias tris valstybes neturės pagrįsti kelionės tikslo ir laikytis 14 dienų saviizoliacijos, jei nebuvo atvykta iš kitų šalių.

LRT.lt primena, kad nuo trečiadienio, gegužės 13 dienos, gavusi Lietuvos Vyriausybės leidimą, reguliarius skrydžius Frankfurto kryptimi iš Vilniaus atnaujina „Lufthansa“ oro bendrovė.

Reguliarūs skrydžiai iš Frankfurto į Vilnių bei atgal bus vykdomi tris kartus per savaitę – pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.