Verslas

2020.05.13 11:44

Savickas: iš smulkių įmonių sulaukta per 2 tūkst. paraiškų vienkartinėms subsidijoms

atnaujinta 11.56
ELTA2020.05.13 11:44

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas teigia, kad trečiadienio rytą Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) buvo sulaukusi per 2 tūkst. paraiškų iš smulkių įmonių dėl vienkartinių subsidijų.

L. Savicko teigimu, antradienį buvo išsiųsti pirmieji kvietimai smulkioms įmonėms.

„Nuo vakar dienos buvo išsiųsta pirmoji partija kvietimų per „Mano VMI“ sistemą dvidešimt keliems tūkstančiams įmonių, atitinkančių sąlygas: turinčių nuo 1 iki 9 darbuotojų gegužės 1 dieną ir esančių VMI COVID-19 paveiktų įmonių sąraše“, – Seimo Biudžeto ir finansų komitete sakė jis.

Pasak jo, trečiadienio rytą jau sulaukta daugiau nei 2 tūkst. paraiškų.

„Vakar vakare pirmasis tūkstantis paraiškų jau įkrito, šį rytą, jei neklystu, turime tikriausiai per 2 tūkst., galbūt 2,5 tūkst. Jau formuosime pirmąjį sąrašą įmonių tvirtinimui, kurioms bus formuojami subsidijų išmokėjimai pagal GPM padarytas įmokas“, – teigė L. Savickas.

Kaip pirmadienį pranešė premjeras Saulius Skvernelis, nuo antradienio labai mažos įmonės gali kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) dėl vienkartinių subsidijų.

Premjero teigimu, šiai priemonei skirta iki 100 milijonų eurų.

„Išmokų dydis priklausys nuo praėjusiais metais sumokėtų mokesčių. Jei pernai sumokėta iki 1 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) – subsidija sieks 500 eurų. Jei nuo 1 iki 2 tūkstančių eurų GPM – 1000 eurų”, – nurodė premjeras.

Jei įmonė bus sumokėjusi daugiau GPM – subsidija sieks pusę praėjusiais metais sumokėto GPM, sakė S. Skvernelis.

INVEGA: gauta per tūkstantį paraiškų iš dalies kompensuoti nuomos mokestį

Nacionalinė plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) vadovas Kęstutis Motiejūnas sako, kad šiuo metu įstaiga yra sulaukusi daugiau kaip tūkstančio paraiškų dėl dalinio nuomos mokesčio kompensavimo.

„Šiandien turime per tūkstantį (paraiškų dėl dalinio nuomos mokesčio kompensavimo – ELTA), bet ir daug skambučių, domėjimosi ir klausinėjimo iš verslo sulaukiame. Ši priemonė jau yra ir tikrai bus populiari“, – Seimo Biudžeto ir finansų komitete sakė K. Motiejūnas.

Nuo gegužės 4 dienos popietės verslas gali kreiptis dėl dalinės 50 proc. nuomos mokesčio kompensacijos su sąlyga, kad nekilnojamojo turto valdytojas suteiktų bent 30 proc. nuolaidą.

Tokiu atveju nuomininkui tektų padengti 20 proc. nuomos mokesčio.

Kaip anksčiau sakė laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, šia parama galės pasinaudoti smulkaus ir vidutinio verslo įmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt