Verslas

2020.05.13 11:42

Po didžiulės IT produktų vagystės Latvijoje – perspėjimas lietuviams nepirkti vogtų produktų

ELTA2020.05.13 11:42

Didžiausiame Baltijos šalyse IT produktų ir paslaugų platintojo „ELKO Group“ sandėlyje Rygoje praėjusį savaitgalį įvykdyta vagystė. Šis įvykis neturės didelės žalos įmonės veiklai, kadangi visos prekės buvo apdraustos, tačiau, atsižvelgiant į vagystės mastą, ELKO siūlo iki 200 000 eurų atlygį už bet kokią informaciją, galinčią padėti rasti kaltininkus.

Nusikaltimas įvykdytas verslo parke „Lidostas Park“ esančiame ELKO sandėlyje. Vagys į patalpas pateko per neleistinai įrengtą praėjimą gretimame sandėlyje, sakoma „ELKO Group“ pranešime.

„Tikėtina, jog Baltijos šalių ir kitų Rytų Europos šalių rinkose gali pasirodyti didelis kiekis vogtų prekių, tokių kaip mobilieji telefonai, nešiojamieji kompiuteriai, procesoriai, atminties laikmenos ir kt. Prašome visų šioje srityje dirbančių įmonių ir asmenų atkreipti dėmesį į prekių kilmę ir kilus menkiausiems įtarimams dėl jų patikimumo susisiekti su mumis, kad galėtume palyginti serijinius įrenginių numerius“, – pagalbos į partnerius kreipiasi „ELKO Group“ direktorius Svenas Dinsdorfas.

Jis pabrėžia, kad vogtų prekių perpardavinėjimas yra nelegalus ir, nustačius nusikalstamas veikas, prekės gali būti konfiskuotos tiek iš pardavėjo, tiek iš jas įsigijusios įmonės ar asmens.

Policija jau pradėjo tyrimą, jai talkina kompanijai ir draudėjams atstovaujantys tyrėjai ir kiti asmenys. Pavogtos prekės buvo apdraustos, todėl kompanija nepatirs finansinės žalos. Savo inciatyva „ELKO Group“ siūlo iki 200 000 eurų siekiantį atlygį už bet kokią naudingą suteiktą informaciją, padėsiančią rasti nusikaltėlius ar jų rėmėjus. Finansinis atlygis už informacijos suteikimą bus išmokamas bet kurios šalies piliečiui ar įmonei, sakoma „ELKO Group“ pranešime.

ELKO prašo suteikti bet kokią su nusikaltimo dalyviais susijusią aktualią informaciją – vagystės užsakovus, vykdytojus ar kitus susijusius asmenis. Taip pat prašoma informacijos apie pavogtų prekių transportavimą ar įtartinus pasiūlymus iš neoficialių platintojų atstovų.

„ELKO Group“ yra vienas didžiausių IT sprendimų ir produktų platintojų. Įmonė atstovauja daugiau nei 400 IT gamintojų ir siūlo klientams platų produktų ir paslaugų asortimentą.