Naujienų srautas

Verslas2020.05.13 11:33

Lenkijos „PKP Cargo“ galės vežti krovinius Lietuvoje

BNS 2020.05.13 11:33

Didžiausia Lenkijos krovinių vežimo bendrovė „PKP Cargo“ galės vežti krovinius Lietuvoje – įmonė ir „Lietuvos geležinkeliai“ praėjusią savaitę pasirašė naudojimosi šalies geležinkeliais sutartį.

„Lietuvos geležinkelių“ teigimu, sutartis atveria galimybę Lenkijos vežėjui gabenti įvairius krovinius per Lietuvą, tačiau dėl konkrečių atkarpų bus tariamasi atskirai.

„Šia sutartimi bus ne tik skatinami krovinių pervežimai tarp strateginių partnerių Lietuvos ir Lenkijos, tačiau taip pat sudaromos prielaidos didinti konkurenciją tarp vežėjų Lietuvoje“, – pranešime sakė „Lietuvos geležinkelių infrastruktūros“ vadovas Karolis Sankovskis.

Pasak „Lietuvos geležinkelių” Komunikacijos departamento atstovo Gintaro Liubino, kol kas neaišku, kur ir kada Lenkijos įmonė planuoja vežti krovinius.

„Priklausomai nuo to, kaip toliau bus organizuojamas darbas, „PKP Cargo“ gali pretenduoti vežti tam tikromis atkarpomis. Paraiškos yra paduodamos atskiroms atkarpoms, bet pačios sutarties pasirašymas rodo, kad vienas didžiausių Europos vežėjų mato perspektyvą daug ką čia vežti“, – BNS sakė G. Liubinas.

Balandį skelbta, jog „PKP Cargo“ ir „Lietuvos geležinkelių“ krovinių vežimo bendrovė „LG Cargo“ kurs bendrą įmonę ir taip skatins intermodalinius pervežimus tarp Lietuvos ir Lenkijos.

„LG Cargo“ generalinis direktorius Egidijus Lazauskas tuomet sakė, kad numatoma vežti puspriekabes ir konteinerius, o geležinkeliai sujungs Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos krovos terminalus.

Tarp Lietuvos ir Lenkijos kasmet pervežama apie 50 mln. tonų krovinių, iš jų – tik 1 proc. geležinkeliu, šalių sienas kasmet kerta apie 2,5 mln. vilkikų.

Tikimasi, kad krovinių pervežimą geležinkeliu tarp Lenkijos ir Lietuvos padidins naujas kelias „Rail Baltica“ ir modernizuojamas Kauno intermodalinis terminalas Šeštokuose, kuris iki 2020 metų pabaigos bus prijungtas prie Europos Sąjungos geležinkelio tinklo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi