Verslas

2020.05.13 10:34

Atsidarius darželiams, jau nuo pirmadienio kai kurie tėvai turėtų grįžti į darbus

Jonas Deveikis, LRT.lt2020.05.13 10:34

Nuo gegužės 18 d. leidžiant veikti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoms, kai kurie tėvai nebegalės gauti nedarbingumo išmokos ir privalės grįžti į darbus.  

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio teigimu, tai bus privaloma daryti ne visiems tėvams.

„Sveikatos apsaugos ministerija nerekomenduoja vesti į darželius vaikų, kurie serga lėtinėms ligomis ir vaikų, kurie gyvena su rizikos grupėms priskiriamais giminaičiais, tai yra vyresniais nei 60 metų arba sergančiais sunkiomis lėtinėmis ligomis“, – nuotolinėje Vyriausybės spaudos konferencijoje sako L. Kukuraitis

Sunkių lėtinių ligų sąrašą galima rasti čia.

Tokie asmenys neprivalės savo vaikų leisti į darželius ir jiems toliau bus mokama ligos išmoka, kaip ir iki šiol per karantiną.

Kiti tėvai, kurių vaikams yra suteikiama galimybė jau nuo gegužės 18 d. lankytis ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo įstaigose, privalės grįžti į darbus, nebent darželis atsidarys vėliau arba jame nebus pakankamai vietų.

„Švelninant karantino sąlygas jau leidžiama veikti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoms, todėl dalis tėvų galės grįžti į darbus. Tačiau gali būti, kad duris atvers tik dalis darželių ar jų grupių, mat ugdymo įstaigoms reikės perorganizuoti savo darbus, kad apsaugotų vyresnius ar lėtinių ligų turinčius darbuotojus. Labiausiai tikėtina, kad vaikai į darželius grįš palaipsniui, todėl nedarbingumo pažymėjimai ir toliau bus išduodami bendra tvarka“, – sako L. Kukuraitis.

Pasirinkus tęsti nedarbingumą, vaiką prižiūrinčiam ir ligos draudimu draustam tėčiui, mamai, o, atskirais atvejais, vienam iš senelių, toliau bus mokama ligos išmoka, kuri siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo popieriuje.

Ligos išmokas už vaikų, kurie negali lankyti dėl karantino uždarytų ugdymo įstaigų, gauna apie 60 tūkst. tėvų bei senelių.