Naujienų srautas

Verslas2020.05.13 09:07

Kirkilas mano, kad 200 eurų išmoka turėtų būti mokama ne vieną kartą

Malvina Baužytė, ELTA 2020.05.13 09:07

Seimo vicepirmininkas, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) lyderis Gediminas Kirkilas sako teigiamai vertinantis Seimo patvirtintą vienkartinę 200 eurų išmoką pensininkams, socialiai remtiniems žmonėms bei ieškantiems darbo. Pasak G. Kirkilo, tokia pagalbos priemonė turėtų būti taikoma ne vieną kartą.

„Tokių sprendimų yra ir kitose šalyse. (…) Nieko čia stebėtino nėra. Nemanau, kad tie 200 eurų staiga nupirks rinkėjus, bet jie žmonėms yra reikalingi. Yra ir kitų instrumentų: ir šeimoms parama, ir bedarbiams, o 200 eurų yra reikalinga priemonė. Aš manyčiau, kad galbūt ją reikėtų ne vieną kartą taikyti“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė politikas.

Jo teigimu, kaip dažnai tokia išmoka galėtų būti mokama, priklausys nuo valstybės finansų.

Seime ketvirtadienį patvirtintas beveik 931,7 mln. eurų pagalbos priemonių paketas verslui, darbuotojams, nepasiturintiems asmenims ir pensininkams.

Viena iš plane numatytų priemonių – vienkartinė 200 eurų išmoka pensininkams, neįgaliesiems, našlaičiams ir darbo ieškantiems asmenims. Planuojama, kad šie pinigai gavėjus pasiektų rugpjūčio mėnesį.

Kaip praeitą savaitę rašė portalas LRT.lt, prezidentas Gitanas Nausėda kol kas nėra apsisprendęs, ar pasirašys Seime priimtą įstatymą dėl vienkartinės 200 eurų išmokos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi