Verslas

2020.05.13 08:31

„Teltonika“ netrukus tikisi pradėti plaučių ventiliavimo aparatų gamybą

Erika Alonderytė, BNS 2020.05.13 08:31

Inovatyvius technologijų sprendimus kurianti Vilniaus bendrovė „Teltonika“ gegužės pabaigoje tikisi pradėti masinę dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatų gamybą. Unikalius, vienintelius tokius pasaulyje aparatus įmonė ketina eksportuoti.

Įmonės įkūrėjas ir vienas iš dviejų akcininkų Arvydas Paukštys sako, kad produktas jau yra sukurtas, šiuo metu laukiama jo sertifikavimo.

„Reikia padaryti medicininius tyrimus ir sertifikuoti gaminį. Gaminti galime kad ir šį mėnesį, jei bus sertifikuota. Viskas dabar biurokratiniuose procesuose, priklauso nuo to, kaip greitai gausime patvirtinimus, kad viskas gerai“, – BNS sakė A. Paukštys.

Pasak jo, įmonė daugiausia aparatų gamins užsienio rinkoms – jais domisi klientai iš Lotynų Amerikos, Afrikos, Rytų Europos.

„Pagrindinis tikslas yra eksportuoti, nes kai supratome, kad patys negalime įsivežti, tai kaip kitos šalys, iš kur jos gaus, jeigu visur dabar uždaryta, o kiekviena šalis savim rūpinasi“, – sakė A. Paukštys.

„Mes turim pasiteiravimų iš kitų valstybių, kur tikrai dar tų aparatų daug reikia. (...) Mūsų tikslas padaryti aparatą, kuris būtų pigiausias ir geriausias, kad galėtų visos šalys, ir Afrikoje, Lotynų Amerikoje, Indijoje įsigyti“, – pridūrė jis.

„Teltonikos“ akcininko teigimu, įmonė per mėnesį galėtų pagaminti iki milijono tokių aparatų, tačiau gamybos apimtys priklausys nuo poreikio.

„Mūsų gamybinė bazė iki milijono gaminių, jei vien tik tuos aparatus gamintume. Galėtume gal ir per mėnesį pagaminti milijoną, bet nežinau, ar tiek reikėtų“, – sakė A. Paukštys.

Jo teigimu, aparato sukūrimas įprastai užtruktų apie metus, „Teltonika“ jį pagamino per mėnesį.

„Aparatas unikalus, vienintelis toks pasaulyje. Daktaras gali turėti nuotolinį prijungimą prie to aparato ir stebėti visus parametrus, netgi konsultuoti arba padėti seselėms, ypač tose šalyse, kur trūksta gydytojų arba negali atvažiuoti į ambulatoriją, tai profesionalus gydytojas galėtų padėti per nuotolį. čia labai svarbi funkcija, unikali“, – teigė A. Paukštys.

Pasak jo, pirmųjų gaminių kaina sieks apie 6 tūkst. eurų, vėliau jų kaina turėtų mažėti.